כמה דגשים לגבי הסכם ממון על נדל"ן

זוגות רבים מגיעים לחתונה כשברשות אחד מהם דירה על שמו ובבעלותו, מה אומר החוק במקרה של פרידה ומהו הסכם ממון על נדל"ן.

רכישה של בית

עברו הימים שבהם דירה וזוגיות היו כרוכים אחד בשני. הצעירים של ימינו מרוויחים משכורות גבוהות ומחפשים השקעות בטוחות. רבים מהם רוכשים דירה ומגיעים לנישואין כשעל שמם כבר רשומה דירה שקנו. לפעמים זאת מתנה מההורים או ירושה מסבא שנפטר לא מזמן. הדירה שייכת לאחד מבני הזוג טרם הנישואין ולכאורה במקרה של פרידה היא אמורה לחזור לבעליה. למרות זאת החוק אינו תמיד פוסק כך. במקרים של נישואים שנמשכו לאורך זמן ובדירה גודלו ילדים משותפים של בני הזוג, נעשו שיפוצים באמצעות חשבונות כספים משותפים או שאולי אפילו נרשמה על הדירה משכנתא, ייתכן כי במצב כזה יחליט בית המשפט כי על בני הזוג לחלוק בדירה.

הסכם ממון על נדל"ן

כדי להגן על נכס השייך לאחד מבני הזוג עוד טרם הנישואים, חשוב ביותר לערוך הסכם ממון על דירת מגורים אצל עורך דין מומחה בתחום. הסכם ממון אפשר לערוך גם על דירה שצפויה להתקבל בעתיד ולהיות שייכת לאחד מבני הזוג במהלך של ירושה. הסכם כזה יגן על הנכס ובמקרה של פרידה לא יהיה אפשר לחלק אותו שווה בשווה בין בני הזוג כמו במקרים של נכס משותף ובדרך זו מגנים על הבעלים המקוריים.

שניים אוחזין

גם במקרה של נכס הנרכש במשותף על ידי שני בני הזוג, אך חלוקת ההשקעה אינה שווה, אפשר לערוך הסכם ממון שבו יצוינו במפורש חלקי בני הזוג בהתאם להשקעתם בדירה ובמקרה של פרידה, יחולק הנכס לפי אותה משוואה של חלוקה בהתאם להשקעה.

אולי יעניין אתכם גם: הסכם ממון עם משכנתא