למה משתמשים פרופילי גבס?

השימוש בפרופילי גבס צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות והוא משמש אחד מהמרכיבים הבסיסיים ליצירת עיצובים דקורטיביים מיוחדים בבתים ובמשרדים.

תכנון של מעצבי הפנים 

המטרה של בעלי נכסים רבים היא ליצור בית יפהפה שהנראות שלו היא שונה מזו של בתים אחרים. לצורך כך הם מסבירים למעצב הפנים את החלום שלהם והוא בדרך יצירתית מגבש מכך תוכניות יוצאות דופן שאכן מבדלות את עיצובו של הבית ומעניקות לו קו עיצובי ייחודי. 

לצורך כך מתבצע שימוש בסוגים שונים של פרופילי גבס, כמו קרניזים וסינרים אשר קיים בקווים ישרים, בקווים מעוגלים ובכמה גדלים. קיימים גם פרופילי גבס שהם בעלי זוויות, מראה קטום ושילוב של כמה אופציות. יש אפשרות לחתוך את כל אחד מהפרופילים,  כדי ליצור מראה המורכב מכמה וכמה פרופילי גבס ולאורכו להתקין תאורה, כמו לדוגמה מעל משטחי העבודה במטבח.

הסתרה של צנרת וכבלים 

מתוך הרצון למראה נקי בבית, מתקינים פרופילי גבס מעל כבלים צבעוניים כמו אלו של הטלוויזיה ומערכות השמע, מכסים ומסתירים צנרת ביתית בפתרונות חיפוי יפהפיים של עמודים וקורות. לאחר עבודה זו הנראות של הבית או של המשרד היא חלקה ואין שום סימן המעיד על כל הפריטים שמוסתרים מאחורי קירות הגבס. 

פרופילי גבס משמשים ליצירת מדפים במיקומים שונים כמו בסלון או בחדרי הילדים, חלוקה של החלל הפנימי, יצירת נישות ייעודיות למטרות שונות ועוד. 

עיצוב הבית 

השימוש בפרופילי גבס יוצר את המראה של הבית, בעיצוב חדשני ושונה מכל מה שהכרנו עד היום. האפשרויות הן מגוונות ואין סופיות, על פי היצירתיות של מעצב הפנים אשר מתכנן אופציות נפלאות. הלקוחות בוחרים מתוך הסקיצות את הדגמים שנראים להם הנכונים והמתאימים ביותר עבור ביתם. למידע בנושא פרופיל גבס דקורטיבי