מה עשוי להיחשב רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית בהריון

המאמר באדיבות עורך דין אלי מאור

רשלנות רפואית בהריון עלולה לגרום לנזקים לאם או לעובר. לא מעט נשים תוהות לגבי האופן שבו מגדירים רשלנות רפואית בהריון. חשוב מאוד להכיר את המושג ולהבין באיזה מצבים יכולה להיות מוגדרת רשלנות מעין זאת וזאת בכדי שתהיה אפשרות לתבוע תביעת רשלנות רפואית. כמובן שכדאי וחשוב בכל חשד לרשלנות רפואית בהריון, לפנות לייעוץ משפטי.

מהי רשלנות רפואית בהריון?

החוק איננו מגדיר בצורה מפורשת מהי רשלנות רפואית בהריון, אלא הוא קובע מבחנים כלליים ביחס לרשלנות של בעלי מקצוע שונים ובתוכם גם נותני שירות רפואיים כגון: אחיות, רופאים ועוד. לפי החוק היבש,, אדם שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות או לא נקט מידת זהירות שאדם סביר, נבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות התרשל. מבחינה מעשית, סטייה מרמת טיפול סבירה באישה הרה, עלולה להיחשב לרשלנות ולזכות את האישה בפיצוי כספי וזאת אם נגרם לאישה ההרה או לעוברה נזק. רמת הטיפול הסבירה נלמדת מראיות שמוצגות בפני בית המשפט, באמצעות חוות דעת של רופאים מומחים למיילדות וגניקולוגיה שמעידים על רמת הטיפול הסבירה והמקובלת בהריון וכן בהתאם לנהלים והנחיות של איגודים מקצועיים ומשרד הבריאות, בהתאם לקווים מנחים שפורסמו וספרות מקצועית רלוונטית.

דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית בהריון

ישנם מקרים שונים שיכולים להיות מוגדרים כרשלנות רפואית בהריון כגון: אי אבחון של מום או תסמונת גנטית בעובר, אי מניעה של לידה מוקדמת על אף שהאישה בסיכון ללידה מעין זאת ולידה של פג בשבוע מוקדם שעלולה לגרום לנזקים בריאותיים חמורים לתינוק, אי זיהוי של מצוקה עוברית שהובילה למצב של מוות עוברי בתוך הרחם, רשלנות בביצוע גרידה או היסטרוסקופיה, רשלנות בשל אי מסירת מידע לאישה הרה ועוד. בכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית בהריון חשוב מאוד לפנות לעורך דין מומחה בתחום תביעות מעין אלה.

 

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו 

אהבתם את הפוסט שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מקום לחתונה קטנה
אירועים
makub

הגבלות על קורונה בחתונות קטנות

הקורונה ממאנת לעזוב את העולם ולאפשר לנו לחזור לשגרת החיים הרגילה שלנו. אז מה עם חתונות? איך עורכים אירועים? מסתבר שענף האירועים חווה את אחת

קרא עוד »
קופונים ksp
בית וגינה
makub

KSP כבר לא סתם חנות אלקטרוניקה

חנות KSP, היא אחת החנויות המובילות בארץ בתחום המחשבים. ולא רק שהיא בין המובילות, זוהי חנות ששווה לקנות בה.  הרבה מאוד מוצרים איכותיים במחירים בהם

קרא עוד »