מהי עקירה כירורגית – כיצד היא שונה מעקירה רגילה?

עקירת שן רגילה היא פעולה פשוטה למדי מבחינה טכנית, תופסים את השן בזרת צבת ייעודית ומושכים אותה. כך מנתקים את כתר השן מהשורש וחסל. אמנם הפעולה כואבת מעט אך היא פשוטה מאוד. לעומת זאת אנחנו מכירים את הביטוי עקירה כירורגית. זו עקירה מורכבת יותר שדורשת יותר ידע מקצועי ודיוק מירבי. 

מחפשים רופא שיניים מומלץ בחיפה? >>>

מקרים בהם יש לבצע עקירה כירורגית

עקירה כירורגית תתבצע במקרים מוגדרים בהם אי אפשר לעשות את העקירה באופן הרגיל. לדוגמה, עקירה של שן כלואה, עקירת שן רקובה שאי אפשר לתפוס אותה או בגלל שן שהשורשים שלה אינם תקינים. בכל המצבים הללו אין אפשרות לעקור את השן בצורה רגילה של משיכה בצבת. החלופה המוצעת תהיה עקירה כירורגית. כדי לעשות את הטיפול הזה נכון וטוב צריך לבחור רופא שיניים שמבצע עקירות כירורגיות. עקירה כירורגית היא טיפול מורכב, כפי שציינו לעיל, ולא כל רופא שיניים מבצע אותה. כמו כן אתם כמטופלים צריכים להיות חכמים ולבחור מרפאת שיניים ורופא שיש להם מומחיות ספציפית לעקירות כירורגיות. כי הטיפול מורכב ודורש יכולות מתקדמות מצד רופא השיניים.

תוצאות ותופעות לוואי

כל פעולה כירורגית עלולה להיות כרוכה בתופעות לוואי. גם רמת התוצאות מושפעת מאופן הטיפול. כדי להבטיח שהטיפול עצמו מתבצע ביעילות ועם מינימום כאבים, כדי למנוע מצבים בהם המטופל סובל מתופעות לוואי וכאבים איומים רק בגלל חוסר דיוק ועקירה שבוצעה שלא במיומנות מספקת חשוב לוודא לפני שמזמינים תור לעקירה כי אתם עומדים להפקיד את הפה ואת השיניים שלכם בידיים אמונות ומקצועיות מאוד. רק כך אתם יכולים להיות בטוחים ביחס לתוצאות של הטיפול ולגבי ההרגשה שלכם במהלכו ולאחריו. כי לטיפול מורכב יותר צריך רופא מנוסה יותר.