מה ההבדל בין צריכת אבקת חלבון לסתם גבינה?

היום ניתן לשמוע יותר ויותר אנשים שצורכים אבקת חלבון כחלק משגרת החיים שלהם. לרוב מדובר על אנשים שמקפידים על אימוני כוח, אימוני ריצה, אימוני קרוס פיט וכדומה. אנשים מסוג זה, זקוקים לכמות חלבון גבוהה יותר, מאשר אדם שאינו מקפיד על עומס אימונים גבוה. הסיבה לכך נעוצה כמובן באופי האימון עצמו, היות ואימון עצים גורם לגוף לקרעים מיקרוסקופים בשרירי השלד, דבר שניתן לתקן בקלות באמצעות תוספת חלבון.

החלבון שמגיע מאבקות החלבון מתפרק בקלות לחומצות אמינו, אשר משמשות את הגוף לצרכים השונים שלו. ללא חומצות אמינו זמינות, הגוף לא יוכל לתקן את הקרעים המיקרוסקופים בשריר או להגדיל את מסת השריר. לכן אנשים שמקפידים על אימונים עצימים, חייב לדאוג לעצמם לכמות חלבון מספקת, אחרת האימון שלהם יהיה חסר כל מטרה.

ההבדלים בין צריכת אבקת חלבן לסתם גבינה – כדאי לדעת ולהבין

כאמור, אבקות חלבון מתאימות במיוחד לאנשים שמקפידים להתאמן בתדירות גבוהה ובעצימות גבוהה, אך לא רק. לא מעט אנשים סובלים מתיאבון נמוך, מחוסר זמן או סבלנות לבשל וכדומה. אנשים אלו עלולים לסבול מצריכת חלבון נמוכה מידי לצורך התפקוד התקין של הגוף שלהם, ולכן מומלץ להם לצרוך אבקת חלבון על בסיס קבוע, בתור תוספת לתזונה היומית שלהם. יש להבין כי ישנו הבדל עצום בין צריכת חלבון באמצעות אבקת חלבון לבין צריכת גבינה.

כמות החלבון בגבינה תהיה משמעותית נמוכה יותר מאשר באבקת החלבון, לכן שייק חלבון אחד שיכיל את כל כמות החלבון הדרושה לגוף לא יכול להשוות לכמה פרוסות גבינה. על מנת להגיע לרמת החלבון הדרושה לכם, תאלצו לאכול כמויות עצומות של גבינה על בסיס יום – יומי. כמו כן, חשוב לזכור כי בעוד אבקת החלבון מי גבינה מכילה חלבון בלבד, גבינה מכילה גם רכיבים נוספים שאינם מועילים לגוף בכמויות גבוהות. לכן מי שיצרוך כמויות עצומות של גבינה, ייאלץ לצרוך גם כמויות גבוהות של שומנים, לקטוז ועוד.

לסיכום, אין שום ספק כי אבקת חלבון עדיפה משמעותית מגבינה, לצורך הגעה לכמות החלבון הדרושה לגוף שלכם. הגבינה מכילה פחות חלבון ויותר שומן, ולכן נחשבת לפחות מומלצת.