מהו דיור תומך?

כל קשיש זקוק למענה מתאים לפי מצבו הבריאותי והמנטלי. לא קל למצוא את הפתרון המושלם ואת המוסד הטוב ביותר. אך כאשר נמצא הפתרון הטוב והקשיש מובא לבית האבות המדובר, ניתן לחוש שהוא הגיע למקום טוב, שהוא מקבל את הטיפול הנחוץ לו ובאופן כללי חייב הופכים להיות טובים ובטוחים יותר. אחד הפתרונות נקרא בשם דיור תומך. מדובר על מענה מותאם שנועד לספק את הצורך של קשישים במצבים בריאותיים שונים, אשר למרות היכולת של הקשיש לנהל את סדר יומו באופן עצמאי, הוא זקוק לתמיכה בחיי היום יום.

בית אבות שמציע מחלקה של דיור תומך

אם הגעתם למסקנה שההורה זקוק לדיור תומך, חשוב לצאת לחיפוש אחר בית אבות בו קיימת מחלקה ייעודית של דיור תומך. כמו כן יש לבדוק את ההגדרות ואת התנאים של בית האבות ואת המענה שיש במחלקת הדיור התומך, זאת כדי להבטיח שהקשיש מקבל כל מה שהוא צריך וכי הוא נהנה מחיים נעימים וממענה לכל צורך שנוצר במהלך היום שלו במוסד.

מחפשים בית אבות בפתח תקווה? דברו איתנו >>>

בדיור תומך יתאימו לקשיש בהתאם למצבו הבריאותי ולפי הצרכים האישיים שלו את התמיכה הנאותה. זאת כדי להבטיח שהוא נהנה ממעטפת מתאימה וממענה מושלם ותואם לצרכים הנוכחיים שלו. כי כאשר קשיש נהנה מתמיכה נאותה הוא יכול לחיות את החיים שלו בטוב, לחוש ביטחון ושלווה, ולמרות כל הקשיים שמאפיינים את החיים בגיל השלישי, הוא יול להזדקן בכבוד ובהרגשה כללית טובה. בחרו בית אבות בו מציעים לקשישים דיור תומך תואם צרכים לפי מצבו הנוכחי של הקשיש. כך שומרים על הקשיש ועל הבריאות שלו ומונעים התדרדרות במצבו וירידה בתפקוד שלו. התמיכה משמרת את המצב הנוכחי ומאפשרת לקשיש לחיות בטוב בהתאם ליכולות הקיימות שלו.