דרכים להוריד את הכולסטרול ללא תרופות

הכולסטרול הוא חלבון שהתפקיד שלו הוא לשנע שומנים בגופנו. הנטייה שלו היא לשקוע, להיתקע ולהידבק לכלי הדם. מה שגורם לדלקת ולפגיעה בכלי הדם. על מנת להפחית את הסיכון לחלות בטרשת עורקים, מחלות לב ועוד חשוב מאוד להפחית את רמת הכולסטרול הרע

כיצד ניתן להפחית את רמת הכולסטרול?

הפחתת רמת הכולסטרול אפשרית על ידי שינוי באורח החיים. מדובר על הנחיות לגבי שמירת משקל, פעילות גופנים, הימנעות מעישון ועוד. כמו כן אפשר להיעזר בתרופות מתאימות. אך עיקר הטיפול מתמקד בשינויים תזונתיים והרגלי חיים נאותים. ​

תזונה מתאימה להורדת כולסטרול

כדי להפחית את הכולסטרול חשוב לצרוך פחות שומן רווי ומוצרים מעובדים, ומנגד להרבות בשומן בלתי רווי. כמו כן ההמלצה היא להעדיף מוצרי מזון שיש בהם שומן לא רווי מסוג אומגה שלוש ואומגה תשע. שומנים אלו זוהו כמגנים על כלי הדם ומקטינים משמעותית את הסיכון להיצרות של העורקים. אומגה 3 ניתן לצרוך במוצרים כמו סלמון, טונה, אגוזי מלך וזרעי צ'יה. אומגה 9 אפשר לקבל משמן זית, שקדים ואבוקדו. יחד עם זאת יש להפחית משמעותית צריכה של מוצרי חלב עתירי שומן וכן בשרים שומניים.

הנחיות נוספות

טיגון אמנם נחשבת לשיטת עיבוד טעימה וריחנית, אך ההמלצה היא להמיר את הטיגון בבישול, אפייה או אידוי. כמו כן חשוב מאוד להפחית את צריכת הפחמימות הריקות והמעובדות כמו פסטה, לחם ואורז. נכון יותר לבחור פחמימות מלאות שמעניקות לנו גם ויטמינים, נוגדי חמצון וגם סיבים. כמו כן מומלץ מאוד לצרוך מגוון ירקות במגוון צבעים, וכן פירות טריים.

לקבל הנחיות מקצועיות וממוקדות

במידה ואתם מתמודדים עם כולסטרול גבוה כדאי מאוד לפגוש מטפל טבעי או נטורפתית מוסמכת. הוא יבדוק את המצב שלכם וינחה אתכם לאורח חיים נכון ומותאם למצב שלכם. וזאת מתוך מטרה לעזור לכם להפחית את הכולסטרול שקיים בגוף שלכם בדרך הטבעית. המציאות מלמדת שמטופלים שלקחו את עצמם בידיים אכן הצליחו לחולל שינוי של ממש, והם הפחיתו את כמות הכולסטרול בגופם משמעותית באורח חיים בריא ומאוזן, בתזונה נכונה ובפעילות גופנית.