מצבות מיוחדות

מצבה באה להנציח את הנפטר ולהשאיר את הזיכרון האחרון והיחיד שיש לו כאן בעולם. מקום הקבורה זה המקום בו בני המשפחה יעלו להתייחס עם זכרו ולעשות מעשים למען נשמתו. יש מצבות סטנדרטיות ופשוטות, כאלו שמוכרות לרוב והן אינן שונות מהמצבה הוותיקה והמוכרת לאורך השנים באופן משמעותי. לעומתן יש מצבות מיוחדות. כאלו שהושקעה בהם מחשבה רבה לפרטי פרטים. מצבות שהעיצוב שלהם שונה וייחודי וחותר לתת נימה מיוחדת ושונה. המצבה מספרת הרבה מאוד על הנפטר, על החיים שלו ואפילו על התחביבים הפשוטים שלו.

שילוב חומרים בעיצוב המצבה

בעיצוב מצבות מיוחדות ניתן להשתמש במגוון חומרים שונים. אלו מעשירים את האפשרויות ויוצרים תוצאות מדהימות במיוחד. לדוגמה, ניתן לשלב אבן, שיש וזכוכית. ניתן לבצע יציקות עופרת ועוד. למעשה תמיד נחתור לבטא בעיצוב המצבה המיוחדת לגלם את ערכו ואת דמותו של הנפטר מחד, ומאידך להכין מקום של זיכרון וחיבור מסוג אחר. האופציות מגוונות רבות והן מאפשרות שלל נרחב של אפשרויות. המטרה היא להציע לכל אחד בחירה מוצלחת ומדויקת של מצבה בהתאם לזכרון שהוא רוצה ליצור לנפטר.

אלמנטים ושילובים בעיצוב המצבה

ניתן לשלב אלמנטים שונים וליצור שילובים מיוחדים, לצפייה לחץ כאן. השילובים נועדו ליצור את ההרמוניה המושלמת בין הצבעים ובין הטקסטורות, לבטא אמירות והכי חשוב – ליצור את הזיכרון המדויק והחי ביותר שרק אפשר. לדוגמה, לאדם שנפטר צעיר בדמי ימיו מתאים לשלב במצבה גזע עץ כרות. לב יבטא כמובן אהבה וסמלים נוספים אחרים יאמרו את האמירה שלהם ביחס לנפטר. תמיד צריך לזכור כי המצבה היא לא אלמנט שמרבים להחליף אותו. בוחרים אותו אחת ולתמיד. לכן צריך לחשוב על העיצוב, על המסרים ועל הכיתוב בורה אחראית ובשיקול דעת נבון.