וילות למשפחות – הטרנד החדש בעולם הנופש החרדי

צימרים למשפחות, מוגבלים בדרך כלל למספר נפשות מוגבל. גם צימר שמיועד למשפחות לא יתאים לאירוח עשרות נפשות. כשמדובר בכמה משפחות שונות הרוצים להתארח יחד, יש צורך במציאת פתרון שונה.

אל החלל הזה של אירוח מספר משפחות גדולות נכנס הטרנד החדש, וילות למשפחות. וילות לאירוח משפחות חרדיות, יכולים להכיל בדרך כלל בין 30 ל-100 איש. קיומם של הווילות נותנים מענה לסוג חדש של אירוח ויציאה לחופשה, יציאה משותפת של מספר משפחות לחופשה יחד בצפון או בדרום.

וילות למשפחות בצפון

באזור הצפון המשופע במבחר ענק של צימרים לחרדים, מתחיל להיפתח סגנון חדש של אפשרות אירוח וילות למשפחות. הביקוש לאירוח בווילות קיים בדרך כלל בשבתות וימי חופשה, נדיר למצוא כמה משפחות שרוצים לצאת יחד באמצע יום לכמה ימים לא בימי חופשה.

משפחות חרדיות בדרך כלל מקפידות מאוד באופן מסורתי לא להפריע לשגרת הלימודים של הילדים, ונמנעים מיציאה לחופשה בהם הילדים יפסידו את החומר הלימודי. במגזר החרדי רואים בימי הלימוד של הילדים ערך רב אותם לא ניתן להשלים אחר כך.

אופי החופשה

וילות למשפחות לא משמש רק ליציאה לחופשה בלבד, וזה הגורם שגם בכל עונת השנה לא קל למצוא מקום מתאים לשבת למשפחה מורחבת או לכמה משפחות יחד.

משפחות ברוכות ילדים מחפשים לעתים מקומות נוחים יותר ומרווחים לקיום אירועים, כמו שבת חתן או אירועים אחרים. וילות גדולות עונים על הצרכים ומאפשרים לא רק חופשה אלא גם קיום אירועים והתכנסויות גדולות למשפחות.

רמת החופשה

מבחר גדול מאוד של וילות נותנים מענה טוב ברמה גבוהה, לצד וילות ייחודיים הנותנים מענה ברמה נמוכה יותר. לרוב הרמה של המקום יהיה לו משמעות גדולה למחיר אותו נשלם על חופשה אם כי לא תמיד המחיר ישקף את הרמה.

הוילות המודרניות והיוקרתיות מספקים מענה מושלם עד הפרט הכי קטן, ובדרך כלל יספקו אף בריכה מחוממת פרטית ומוצנעת שלא נופלת במאומה מצימרים עם בריכה פרטית. לעתים הבריכה בוילה תהיה מפנקת יותר, ובעיקר גדולה יותר. וילות מסוג זה בדרך כלל לא יתאימו למספר גבו מאוד של אנשים, ובדרך כלל המארחים יעדיפו לא להכניס יותר מדי אנשים כדי לשמור על יוקרתיות ואיכות המקום.

לעומת זאת ניתן למצוא וילות פשוטות בהם לא ניתן למצוא כמעט שום דבר מעבר לריהוט בסיסי, שם המחיר בדרך כלל יהיה נמוך יותר. למרות שווילה פשוטה כזו לא אמור להיות לה ביקוש, לעתים מיקומה באזור מושב המתאים להחלפת אוירה יביא ביקוש ויזניק את המחיר מעבר להיגיון.