מאוורר ללולים – איך להתאים מאוורר ללול

המאווררים הם המנוע של מערכת האוורור בלול שלך. המאווררים הם נחוצים לשמירה על סביבה בריאה לציפורים ולאנשים הדואגים להם בכל עונות השנה. בגלל העלויות בעלויות החשמל, בחירת המאוורר המתאים תוביל לחיסכון באנרגיה, ויכולה לחסוך אלפי שקלים בשנה. מאווררים משפיעים על צריכת האנרגיה בשתי דרכים. ראשית, צריכת האנרגיה העצמית שלהם לשם תפעולם, ושנית, כיצד מנוהלים המאווררים משפיע על היעילות של מערכת החימום במזג אוויר קריר יותר.

ניהול המאווררים הוא קריטי לשמירת החיים של הציפורים במזג אוויר חם; עם זאת, חשוב גם בחורף למנוע אוורור יתר. אוורור יתר עלול ללא צורך להפיג את החום יתר על המידה ולהגדיל את חשבון הגז; לכן, בעת בניית לול חדש או שיפוץ לול ישן, בחירת מאוורר ללולים כמו בלינק למשל היא ההחלטה החשובה ביותר שמגדל מקבל. חשוב להשוות מאווררים לא רק בעלות ראשונית, אלא גם ביחס לביצועים ועלויות תפעול בשנים הקרובות. לעתים קרובות, המאוורר הזול ביותר הוא לא האפשרות הטובה ביותר.

כמה מושגים ועקרונות בבחירת המאוורר

לחץ סטטי הוא ההבדל בלחץ שיוצר מאוורר בין הלול ולסביבה החיצונית לו. המאווררים יוצרים ואקום על ידי מיצוי אוויר ויצירת אזור בלחץ נמוך. על ידי לחץ נמוך יותר מאשר החוץ, הסביבה הפנימית תמשוך אוויר דרך פתחי צד או תאי קור בניסיון להשוות את הלחץ. זה נקרא מערכת לחץ שלילי. לולים רבים פועלים בלחץ סטטי של בין 0.04 ל- 0.12 אינץ' מים; עם זאת, כמה בתים חדשים ומהודקים יותר עשויים לפעול בלחץ סטטי של 0.15 במנהרה שלמה כאשר כל המאווררים פועלים.

יעילות המאוורר תמדד בכמות האוויר שמאוורר יניע ביחס לכמה אנרגיה הוא משתמש לשם כך (למידע נוסף), בדרך כלל נמדד במטר מעוקב לדקה לכל וואט (CFM / W). באופן כללי, מאווררים קטנים יעילים פחות ממאווררים גדולים יותר. דירוג היעילות נע בין כ -5 CFM / W ל- 25 CFM / W.

היחידה הסטנדרטית למדידת יכולת הנעת אוויר היא מטר מעוקב לדקה (CFM). הכמות הגדולה ביותר של האוויר מועברת בלחץ סטטי של 0.00 אינץ'. עם עליית הלחץ הסטטי, מאוורר צריך לעבוד קשה יותר וכמות האוויר המועברת יורדת.