מטבחים כפריים מעוצבים

אם טרנד תוכניות הבישול בטלוויזיה גרם לכם לחשוק במטבח חדש ומעוצב, כדאי שתכירו את המטבחים הכפריים. מטבחים אלו מאופיינים בקו עיצובי מינימליסטי שקשה להתעלם ממנו, נוכחות מרשימה ומאופקת ובעיקר הרבה מאוד יצירתיות שמציגה מטבח אומנותי ומעוצב בטוב טעם. נהוג לחשוב באופן שגוי כי המטבח הכפרי נשען בעיקרו על עיצוב מיושן וכבד, אך בפועל ניתן לראות כי קיים חיבור הרמוני ומושלם בין עיצוב ישן לחדש כך שמתקבל בסופו של דבר מטבח המעוצב בסגנון כפרי עם נגיעות מודרניות.

מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי הינו מטבח בו חומר הגלם המרכזי הוא עץ טבעי. חומר גלם זה מיושם באופן בולט ומורגש בכל החלל כמו ארונות המטבח, יחידות האחסון, מדפים, נישות וכמובן גם האי המככב במרכז. מראה העץ הטבעי מעניק לכל חלל המטבח מראה חם וביתי, ממש כמו מטבח אותנטי הנמצא בלב כפר ציורי המוקף עצים וצמחייה.

בשונה ממטבח כפרי מסורתי המאופיין באלמנטים של עץ ומתכות המקנים מראה מעט כבד ומסורבל, המטבח הכפרי המודרני של היום משלב בצורה חכמה ומוקפדת את המראה הכפרי החמים, יחד עם קו עיצובי נקי ומינימליסטי שמעניק לחלל אווירה קלילה ונעימה. כל אחד שיבשל במטבח המעוצב בסגנון כפרי מודרני, ירגיש כאילו הוא נמצא בלב כפר יפה ונידח רחוק מכל שאון והמולת העיר.

עיצוב נקי למראה חמים ומזמין

כדי להעניק את האווירה הכפרית והפסטורלית למרכז החלל בבית, מטבחים כפריים כמו בלינק זה מעוצבים בקו נקי ובצבעים שקטים ורגועים כמו לבן, שמנת, אפור, בז' ועוד. במטבחים כפריים מודרניים ניתן לראות שילוב של גוונים אלו עם גווני פסטל נעימים, שיוסיפו לאווירה החמימה והמזמינה ששוררת בחלל המטבח.

כפי שהוזכר, חומר הגלם הבולט במטבח כפרי הינו עץ. כדי שהעיצוב יהיה כמה שיותר מיוחד ומרהיב, משולבים חומרי גלם טבעיים נוספים כמו מתכת, זכוכית ואבן המקנים גם עמידות גבוהה למטבחים כפריים. כדי לשמור על מראה כמה שיותר נקי ואחיד, חומרי הגלם משתלבים בצורה הרמונית עם עיצוב המטבח הכולל כך שלכל אחד יש תפקיד מהותי בעיצוב המטבח.

כדי לעצב ידיות וחלקי פרזול נוספים למטבח, נעשה שימוש במתכות טבעיות כדי להבליט את העיצוב הכפרי הטבעי של החלל. אלמנטים אלו משתלבים באופן מושלם יחד עם חזיתות הארונות העשויות זכוכית חלבית ועדינה, כך שתכולת הארון נשקפת מבחוץ ומתקבל מראה כפרי וטבעי ככל הניתן.

כשנוסטלגיה וחדשנות מתחברים

הסוד הטמון בעיצוב של מטבח כפרי הוא החיבור המיוחד בין ישן לחדש. כיוון שחומרי הגלם הטבעיים המככבים במטבח כפרי הינם בולטים ובעלי נוכחות, הם באופן מיידי מעוררים שלל זיכרונות ורגעים נוסטלגיים מיוחדים מהמטבחים של הורים או סבים אהובים. כדי שהבישול יעורר את הרגש הנכון אך גם יאפשר נוחות ופרקטיות  בתהליך העבודה במטבח, מטבחים בסגנון כפרי מעוצבים עם אלמנטים חדשניים המתאימים למטבח המודרני של היום.

אלמנטים אלו כוללים התאמה של יחידות הארונות במטבח על פי גודל החלל וצרכי הדיירים, חלוקה חכמה של מדפים ומגירות, עיצוב של נישה ייעודית ופונקציונלית להצבת מקרר או תנור מודרני, התאמה של קולט אדים מעוצב בסגנון כפרי שיוסיף עיצוב ופרקטיות למטבח ועוד מגוון אלמנטים נוספים השומרים על העיצוב הנקי והחם, אך יחד עם זאת מאפשרים נוחות בהתאמה אישית.

למה כדאי להוסיף אי כפרי למטבח

אי למטבח הוא הרבה יותר מצורך, הוא מוסיף רובד עיצובי נוסף ומיוחד לעיצוב הכולל של המטבח – במיוחד אם מדובר על מטבח כפרי. אי הבנוי מעץ טבעי מלא ומעוטר במתכת, זכוכית או כל חומר גלם טבעי אחר יכול להשלים את המראה והאווירה הכפרית השוכנת בחלל.