מהו שימוע פלילי ואיך נתכונן אליו?

החוק קובע כי בפני כל חשוד בעבירת פשע עומדת הזכות לשימוע פלילי בה יוכל להציג טענותיו מול רשויות התביעה או הפרקליטות, וזאת כדי להביא לכדי כך שלא יוגש נגדו כתב אישום בסופו של דבר. הגשה של כתב אישום ללא שליחת הזמנה לשימוע פלילי של החשוד יכולה לשמש כעילה לסגירת התיק הפלילי בשל הליך משפטי לא הוגן.

במקרה של קבלת הזמנה לשימוע, לחשוד עומדים 30 ימים על מנת להתכונן. על מנת להבין טוב יותר מה ניתן לעשות ואיך ניתן להפיק את המרב מהשימוע, מומלץ לפנות אל עורך דין פלילי שיוכל לעזור ולהכווין את החשוד מבחינת הדרך שבה עליו להתנהל.

הכנה מראש לשימוע פלילי

כאשר אתם מתכוננים בליווי של עורך דין פלילי מנשה רון לשימוע, זה בוודאי יוכל להקל עליכם במידה רבה ולחסוך לכם לא מעט התעסקות מיותרת. כך שאם אתם חוששים שאולי לא תהיה לכם אפשרות להתכונן כראוי לתהליך כולו, אז יהיה כדאי לכם לברר עם עורך דין את כל הפרטים בנושא.

אנו בטוחים שאם תשכילו לפנות אל עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם, זה יוכל לבוא לידי ביטוי בכך שתגיעו הרבה יותר מוכנים. כך שזה ללא ספק יהיה קריטי מבחינתכם לקחת את הזמן על מנת להכיר את הראיות ולהבין בדיוק היכן אתם עומדים מבחינה משפטית.

תכירו את המצב המשפטי שלכם

ככל שתגיעו יותר מוכנים מבחינה משפטית ותכירו את המצב שלכם ומה שתוכלו לעשות לקראת השימוע, כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם למנוע הגשה של כתב אישום בסופו של דבר. כך שאם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מתנהלים כשורה, תתחילו בכך שתפנו אל עורך דין מנוסה שיעזור לכם.