מאווררי תקרה למה הם עדיפים על מזגנים

היתרון הגדול ביותר של מאווררי התקרה הוא בכך שהם מורידים את טמפרטורת החדר בו הם נמצאים בכארבע או חמש מעלות, ללא קשר לנסיבות אחרות. זו כמובן לא הסיבה היחידה ובמאמר זה נכתוב על עוד כמה יתרונות משמעותיים שיש למאוורר תקרה.

מאווררי תקרה למה הם עדיפים על מזגנים |

מאווררי תקרה עובדים על ידי דחיפת אוויר כלפי מטה, ויוצרים משב רוח שעוזר לקרר את העור באמצעות אידוי. אבל בתקופת החורף, ניתן להפוך את הלהבים על מאוורר התקרה, או לשנות את כיוון הסיבוב, כך שהמאוורר מושך אוויר במקום זאת. 

מכיוון שהאוויר החם עולה למעלה, המאוורר מושך אוויר קריר כלפי מעלה, מכריח את האוויר החם לעלות כלפי מעלה ומפיץ את החום בצורה אחידה יותר ברחבי החדר. בחדרים בהם קיימת לחות גבוהה מומלץ להתקין מאוורר תקרה איכותי שישמור על אוורור נאות בחדר וימנע עובש, ובמקרים קיצוניים אף להציב קולטי לחות שייבשו את הלחות.

כמה עולה מאוורר תקרה? |

ישנם סוגים רבים של מאווררי תקרה. צבעים שונים וגדלים ממגוון בלתי נגמר שיש לבחור בקפידה עבור החדר בו הם יוצבו. בדרך כלל, מחירם הוא לא גבוה במיוחד ובכמה מאות שקלים בודדים, תוכלו לרכוש מאוורר תקרה איכותי.

תוכלו להשיג אותם בחנויות בניין או שירות הפזורים בכל מקום. אם תרצו להוזיל עלויות ברכישה של כמה מאווררי תקרה, תוכלו לרכוש אותם ברשת. שם, בדרך כלל, המחירים נוחים הרבה יותר מאשר האלטרנטיבות האחרות.

מזגן או מאוורר תקרה? |

מבחינה בריאותית, הרבה יותר בריא הוא כמובן מאוורר תקרה. הוא גם מצנן את האוויר בצורה נכונה יותר, גורם לצינון הדרגתי, וכמובן שאינו מקרר את הגוף בצורה שיכולה להביא לחולי.

מעבר לבריאות, מאוורר תקרה הוא מאין רהיט יפה שרבים קונים אותו בדיוק בשביל התכונה הזו שלו – לייפות את התקרה בחדרים ובסלון הבית.