באיזה גיל כדאי לעשות עגילים לתינוקות?

עגילים לתינוקות

היופי של התינוקת הוא ערך חשוב מאוד. בוודאי. כל אימא חולמת לראות את הבת שלה ענודה זוג עגילים לתינוקות וזורחת בחן. אבל לא כל אמא יודעת מהו הגיל המומלץ לנקב בו את האוזניים. האם הגיע הזמן בו כדאי לנקב ולהכאיב לתינוקת, או שמא מומלץ לדחות את העניין לעוד תקופת מה? האם נכון להכאיב לתינוקת בגלל רצון האם, או שמא מוטב לוותר על התכשיט הזה?

במה זה כרוך?

לפני שניגשים לנקב את האוזניים של התינוקת כדאי לדעת במה הדבר כרוך. כאשר יודעים מה כולל הצעד שעושים, ניתן לקבל את ההחלטה בשיקול דעת.

  • כאב חד פעמי – רבים נרתעים מהכאב החד פעמי שמורגש בעת הניקוב. נכון, התינוקת תבכה מעט, הניקוב כואב. אבל לאחר מספר דקות תוכלו לשכוח מכך. והתינוקת תענוד על אזניה זוג עגילים מחמיא ויפה. כמו כן יש לציין כי לקראת ביצוע הניקוב מאלחשים את האוזן כך שהכאב יהיה מורגש פחות.
  • תחזוקה קבועה – חורים באוזן דורשים טיפול על בסיס קבוע. במיוחד בגיל הצעיר, קראו בנושא באתר. האוזן נוטה להפריש הפרשות שונות ולפעמים גם לפתח זיהומים. חשוב לזכור כי האוזן המנוקבת תצריך מעקב וטיפול בעת הצורך. מה גם שבתקופה הראשונה לאחר ניקוב האוזניים יש צורך להשתמש במשחה מתאימה לצורך שמירה על האוזן ומניעת סיבוכים בלתי רצויים.
  • עגילים – עגילים הם תכשיט קטן שנוטה להיאבד לא פעם. כמובן שהדבר תלוי באיכות הסגירה של העגיל, אבל כל אימא לתינוקת בעלת עגילים מגלה כי עליה לחדש את קולקציית התכשיטים של הבונבונה ולרכוש זוג חדש של עגילים בגין אבדן.
  • כאב ונוחות – שעות רבות במשך היממה התינוקת ישנה. וזה אומר שהיא מניחה את הראש על הכרית, ולכן מרגישה גם את הדקירה של העגיל. הכאב עלול להיות מורגש ומפריע מאוד. אך יש לכך פתרון בדמות סוגרים מיוחדים שמונעים את הכאב.

האם הגיע הזמן?

כדי להחליט אם התינוקת בגיל מתאים, עליכם לחשוב האם אתם מוכנים לכך. האם יש לכם את הסבלנות הנדרשת, והאם אתם סבורים שנכון להכאיב לתינוקת בשלב זה כדי לפאר אותה בעגילים.

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו 

אהבתם את הפוסט שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חליפות לאב ולאחים של הכלה
אירועים
makub

חליפות לאב ולאחים של הכלה

אם שאלתם את עצמכם מה אתם עתידים ללבוש בחתונה של הבת שלכם, התשובה בוודאי תפתיע אתכם. אתם תהיו מאד קרובים למה שהחתן שלה עתיד ללבוש.

קרא עוד »