5 ערכות ניסוי לילדים שאתם חייבים לנסות

ערכות ניסוי לילדים הן סדרה של ערכות שניתן להשתמש בהן כדי ללמוד עוד על מדע וטכנולוגיה. הם נועדו לעזור לילדים לפתח את הסקרנות המדעית שלהם, וגם לעזור להם להבין את המושגים של חשמל, מגנטיות, אור וקול. ערכות אלו נועדו לעזור לילדים לחקור מושגים מדעיים שונים וללמוד כיצד הם פועלים. כמה מהדוגמאות לניסויים שתוכל לעשות עם ערכות אלה כוללות: ניסוי שבו ניתן לשנות את צבעה של נורה, ניסוי בו מנסים ליצור אור לבן מאור אדום ועוד סוגים של ערכות ניסוי שכדאי להכיר:

  1. הרכבת טיל – ערכת ניסוי לילדים שמשלבת את עולם החלל, פיזיקה ומשחק חווייתי בה הילדים בונים בעצמם טיל רקטה שעף לשמיים, או לפחות לגובה של 5 מטר שבוודאי יפיק מהילדים קולות הנאה והתלהבות.
  2. הר געש מתפרץ – זוהי ערכת משחק מדעית שמעניקה לילדים אפשרות להתנסות ביצירת הר געש מתפרץ, למידה כיפית ומעמיקה על תכונותיהם של הרי געש וגם הכרה עם תופעות ארכיאולוגיות.
  3. כימיה – עם ערכת הכימיה הילדים ילמדו המון דברים חדשים על מגוון חומרים, גם כאלו שנמצאים בכל בית, ומה קורה שמערבבים אותם עם חומרים אחרים. הניסויים כוללים שימוש בחומרים טבעיים ואינם מסוכנים.
  4. קסמים – גם ילדים שאוהבים מאוד קסמים יוכלו להתנסות ביצירה והיכרות עם הטכניקות השונות, באמצעות ערכות ניסוי לילדים שיחשפו אותם לשלל קסמים שהם למעשה קשורים לאלמנטים מדעיים.
  5. חלל – החלל הוא מקום ענק ואינסופי, ובאמצעות ערכת ניסוי מדליקה ומהנה גם ילדים יוכלו להיחשף לעולם החלל הקסום עם היכרות של הכוכבים, חלליות, היכרות עם מושגים שקשורים לחלל וגם נגיעה עם עולמות הפיזיקה שמשולבים עם חקר החלל ומפות הכוכבים.

מחפשים מתנות לילדים? בקרו באולטק >>>