תאונת עבודה מה מגיע לי? כל הזכויות לנפגעי תאונות עבודה

כשקורית תאונת עבודה, הנתונים נוטים להיראות מבולבלים ואף מאיימים. הבירוקרטיה עלולה להיות מעייפת ואנחנו לא תמיד יודעים מה הן הזכויות המגיעות לנו. לכן, תמיד עדיף לפני לבדוק זאת לפני מצב קיצון אך אם אין ברירה כמובן שגם אחרי. במאמר הבא נסביר מי זכאי לתשלום דמי פגיעה בעבודה וכן מה הן כלל הזכויות המגיעות לנפגעי תאונות עבודה.

מי זכאי לתשלום דמי פגיעה בעבודה

השאלה שכולם שואלים: תאונת עבודה מה מגיע לי ? כידוע לנו, לא כל אדם הנפגע בעבודה זכאי לתשלום כלשהו בעבור הפגיעה. אז מי הם העובדים הזכאים לתשלום? אם עובד שנפגע בעבודה עונה על אחד הקריטריונים הבאים הרי שהוא זכאי לתשלום בגין הפגיעה:

  • מבוטחים בביטוח לתאונות עבודה? מגיע לכם תשלום.
  • נפגעתם בעבודה בצורה שלא מאפשרת לכם להמשיך לעבוד או לעבוד בעבודה אחרת? רק תביאו אישור רפואי המאשר זאת ודמי הפגיעה ככל הנראה יגיעו.
  • באם יש בידכם תעודה המעידה על אי כושר עבודה מרופא או מרפאה לתאונות עבודה.
  • אם נקבע לכם אי כושר עבודה חלקי, מה שצמצם את היקף שעות העבודה שלכם (בהתאם לאישור רפואי כמובן), תהיו זכאים לדמי פגיעה חלקיים הנקבעים על פי מספר השעות בהן נעדרתם.

עוד זכויות לנפגעי תאונות עבודה

בעקבות תאונת עבודה תהיו זכאים לכמה סוגי פיצוי ותשלום שונים. לעיתים מידע זה נעשה מבולבל כאשר נכנסים אליו. אז בואו נעשה סדר בדברים. ישנן כמה זכויות שונות המגיעות לנפגעי תאונות עבודה: הראשונה, דמי פגיעה מהביטוח הלאומי – זהו תשלום פיצוי על אובדן ההכנסה שנגרם לעובד בעקבות תאונה בעבודה. הזכאות תקפה גם לשכירים וגם לעצמאים.

השנייה, פיצוי בגין נכות כללית אובדן כושר עבודה הנגרמת עקב תאונת עבודה – באם תאונת העבודה הובילה לנכות מלאה או חלקית, תהיו זכאים לפיצויים המותאמים כמובן למצב הרפואי.