עם איזה ציוד להגנה עצמית מותר לנו להסתובב עלינו?

ציוד להגנה עצמית

בתקופה האחרונה נתקלים לא מעט אנשים באלימות ומוצאים את עצמם ללא רצונם במרכזה של קטטת רחוב או חוטפים מכות מתוקף עלום. אין זה משנה מיהו האדם המוכה, אם זו אישה שמסתובבת ברחוב חשוך או שזהו גבר שעובד יחידי במקום לא כל כך סימפטי. כל אחד מהם היה רוצה שתהיה לו את האפשרות להגן על עצמו כאשר תוקפים אותו ושהוא יוכל אף למנוע את התקיפה מבעוד מועד.

אמצעים להגנה עצמית – האם זה מותר על פי חוק

החוק אוסר להחזיק ללא רישיון באמצעים שעלולים לגרום לנזק חמור או למוות. כגון אקדח, אולר, סכין וכדומה. אבל כאשר מדובר על הגנה עצמית, ישנם אמצעים שונים שהחוק מאפשר לשאת גם ללא רישיון. כמובן שקיימות הגבלות על סוג האמצעים וכן על אופן השימוש בהם.

עם זאת, חשוב לזכור כי גם באמצעים להגנה עצמית שמותר להחזיק על פי החוק, קיימים הגבלות שימוש. אדם שנמצא משתמש בציוד להגנה עצמית, צריך להביא הוכחה מספקת שהוא השתמש בו רק מכיוון שלא הייתה לו כל דרך אחרת להגן על עצמו מלבד להשתמש באמצעים הללו.

אז עם איזה ציוד מותר לנו להסתובב?

להלן רשימה חלקית של ציוד להגנה עצמית שנמכר בשוק החופשי ומותר לנשיאה על פי החוק:

  • גז מדמיע – מוצר שמוכר לנו בעיקר מהפגנות, כאשר המשטרה משתמשת בו כדי לפזר את המפגינים. ניתן לרכוש אותו גם במכלים קטנים על מנת להרחיק תוקפים.
  • גז פלפל – זהו חומר בעל אפקט דומה לגז המדמיע, אך בניגוד אליו שהוא חומר כימיקלי, הרי שגז הפלפל הוא חומר טבעי. הוא מגיע בצורות שונות – מכלים, אקדחים ואף בגודל של פנס כיס קטן.
  • שוקר חשמלי – אחד מאמצעי ההגנה הפופולאריים ביותר. לרוב הוא מוסווה כפנס כיס, אך יש לו כפתור נוסף שמפעיל זרם חשמלי והוא גורם לאובדן הכרה זמני של האדם שאליו כיוונו אותו.
  • אלות – אומנם לא ניתן להחזיק אותם צמוד לגוף ולשאת לכל מקום, אך הם בהחלט יכולים לשכון דרך קבע בתיק על מנת לחבוט בחוזקה בתוקף שמפתיע.

קראו עוד על: מקליטי קול 

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו 

אהבתם את הפוסט שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

Blogging
makub

היכן לאתר מבני תעשייה למכירה?

כאשר אנחנו רוצים לאתר מבני תעשיה למכירה אנחנו צריכים להתאים את המבנה בהתאם לסוג התעשייה, על פי הדרישות של המקום ובהתאם למטרות והצרכים הספציפיים שלו.

קרא עוד »
בית וגינה
makub

כיצד ניתן לשדרג אופניים?

כל מי שרוכש אופניים חדשות מכיר את התחושה ואת הרצון המוזר שצץ בו לאחר 48 שעות עד שבועיים, לשדרג את האופניים ולרכוש אופניים חדשות. למעשה

קרא עוד »
אספקת תה למשרד
Blogging
makub

איך מייצרים תה בטעמים

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים באופן מודע לוותר על כוס הקפה שלהם, לטובת כוס תה איכותית ומפנקת. מדובר על בחירה שיכולה להשפיע

קרא עוד »