למה חשוב לשים לכלב תג עם שם וטלפון?

דנית גידלה במשך שנים כלבה מתוקה מסוג פומרניאן. הכלבה הייתה יפה, מטופחת ומתוקה מאוד אולם יום אחד באחד הטיולים בפארק, החליטה הכלבה לרוץ אל תוך השיחים למרדף אחר חתול ופשוט ברחה בשנייה אחת מהקולר שהיה רופף על צווארה. הכלבה נעלמה ודנית לא הצליחה למצוא אותה בשום מקום. מלבד העובדה שמדובר בכלבה מסוג נחשב שהרבה היו מוצאים ומאמצים אותה לעצמם, הרי שהיא גם ללא קולר הצוואר כיוון שהוא נשאר על הרצועה. במשך שבועות פרסמה דנית מודעות בכל האזור והציעה אף פרס יפה למוצא הישר ויום אחד זה קרה. זוג צעיר נחמד דפק בפתח דלתה עם הפומרניאן המתוקה שלה. הם אמרו שמצאו אותה באמת לפני כמה שבועות ורק אז עלה להם הרעיון לבדוק אולי יש לה שבב וניתן יהיה למצוא את בעליה.

הם הלכו לווטרינר ואכן השבב גילה להם מי הבעלים והם החליטו להחזיר אותה. הם לא ראו כלל את המודעות שתלתה ולא היו מוכנים לקבל כסף בעבורה רק רצו להחזירה לבעליה. 

שבב או תג עם שם וטלפון?

במידה והכלב/ה בורחים מהגינה, בפארק או בכל מקום אחר – טוב שיהיה לה קולר עם תג שם וטלפון שלכם. זאת כדי שמי שמוצא את הכלב/ה ידע ליצור אתכם קשר ולהחזיר אותם. גם תג עם שם וטלפון הוא חשוב אולם גם התקנת שבב זיהוי אצל הווטרינר הוא חשוב כפי שהבנתם. 

אוספים כלבים ללא קולר:

כלבים ללא קולר/תג שם נאספים על ידי המועצה/העירייה כיוון שהם נחשבים לכלבים משוטטים/נטושים. גם אם המציאות מראה אחרת הם לא מתחשבים בכך ולכן במקרה כזה יהיה לכם קשה יותר לאתר את הכלבה לאחר מכן. דאגו לכלב/ה שלכם לתג עם שם וטלפון ותהיו בראש שקט יותר. 

מגוון רחב של מוצרים לבעלי חיים תוכלו למצוא באתר של כיף לחיות, כולל חטיפים לכלבים ואוכל לכלבים