למה FATCA כזה קריטי?!

לא מעט אנשים כלל לא מכירים את המילה FATCA. מילה זו מציינת ראשי תיבות של חקיקה אמריקאית משנת 2010 אשר תקפה לכל אזרח בעל אזרחות אמריקאית. במסגרת חוקה זו ארצות הברית מחייבת בתשלומי מיסים למדינה גם אנשים שאינם מתגוררים באמריקה בהתאם להגבלות ותנאים מסויימים. לדוב לדעת כי במידה וגם לכם יש אזרחות אמריקאית, חשוב מאוד לדווח על כל ההכנסות שלכם בצורה ישירה ולהפריש מהם את המיסים בהם אתם מחוייבים. כיום ישנו הסכם בין אמריקה לישראל במסגרתו הבנקים בישראל מדווחים לאמריקה על כל ההכנסות של אזרחים המתגוררים בישראל ונושאים אזרחות אמריקאית. 

תשלומי המיסים של בעלי אזרחות אמריקאית

על כן במידה וחשבתם להצליח להעלים את המיסים הללו, חשוב להבין כי קיים סיכוי סביר שתידרשו לשלם קנסות גבוהים במיוחד לאחר מכן. מבחינת החוק היבש, קיים סיכוי שתחוייבו בתשלום של למעלה מ 25% מהסכום הגבוה ביותר שהיה לכם משנת 2010. חוק זה עלול לגרום לכם לשלם הרבה יותר במידה ותנסו להעלים את המיסים במקום לשלם אותם בזמן בשיעור הנכון. חשוב להבין שהבנקים בישראל מחוייבים לדווח מה שאומר כי אין כל אפשרות לא לשלם את המיסים הללו. אנשים רבים אשר לא הכירו את החוקה או שניסו להעלים את תשלומי המס נדהמו לגלות עד כמה הדברים עובדים בצורה מסודרת ומדוייקת. 

הימנעו מקנסות מיותרים ושלמו את שאתם חייבים

תשלומי קנסות יעלו לכם ביוקר ולכן חשוב מאוד שתכירו את כל תשלומי המיסים בתור בעלי אזרחות אמריקאית. חשוב לציין כי לא כל בעל אזרחות מחוייב בתשלום אלא ישנם מספר תנאים שעליכם לעמוד בהם על מנת להתחייב בתשלום. בדקו את הנושא באתר אמריקן דוקס, ושלמו את שאתם חייבים במטרה להימנע מקנסות מיותרים.