למה צריך מאגר תמונות

אנשים שעוסקים בשיווק דיגיטלי או בעיצוב צריכים לעשות שימוש באלמנטים חזותיים על מנת להעביר מסר או להמחיש מוצר או שירות שהם משווקים. בין אם זה בוני אתרים, מקדמי אתרים, מעצבים גרפים ועוד. הכוונה באלמנטים גרפיים היא אייקונים, סמלים, פונטים או תמונות אשר השימוש בהם יהיה מזמין, ידידותי למשתמש ובתקווה שהדבר יעזור למשוך לקוחות שיקנו מהאתר שלכם את השירות או את המוצר שאתם מציעים.

אחד מהאלמנטים החזותיים שמשתמשים בהם הכי הרבה הוא תמונות. לא תמצאו כמעט עמוד באתר כלשהו שהוא ללא תמונות. כשמדובר על מוצרים שמוכרים אז כמובן וברור שצריך שיהיו שם תמונות של המוצר ותמונות המחשה, אבל גם כשמדובר על אתרים שהם אתרי תוכן כמו בלוגים למשל אתר http://hayeruka-meimad.org.il/, שהדגש הוא על המלל והתוכן עצמו, גם באתרים כאלו נהוג להשתמש בתמונות כדי לגוון את הטקסט ולעניין את הקורא, להמחיש בתמונות את התיאורים עוד.

לא תמיד יהיו ברשותנו את התמונות שאנחנו רוצים להציג או את התמונות שימחישו בצורה הטובה ביותר את המוצר, השירות או כל מה שאנחנו מעוניינים להציג באתר שלנו וזו הסיבה שצריך מאגר תמונות.

מה אפשר למצוא במאגר תמונות

מאגר תמונות, או כפי שאפשר לקרוא לו גם בנק תמונות, מכיל כמות גדולה מאוד של תמונות. יש מאגרי תמונות שמכילים גם מאות אלפי ואף מליוני תמונות. אפשר למצוא במאגרים אלו תמונות שמסודרות לפי קטגוריות מסויימות או לאתר תמונות על פי מאפיינים מסויימים כמו צבעים, אלמנטים שקיימים בתמונות, תמונות שיתאימו לאווירה מסויימת או מסר שאנחנו רוצים להעביר ועוד.

אפשר למצוא מאגרי תמונות שיש בהן כמעט כל תמונה שעולה על דעתכם, ולכן רבים עושים שימוש במאגרי תמונות כאשר הם מעוניינים לשלב תמונות כלשהן באתרים שלהם ומעוניינים לגשת למקור ששם הם יוכלו בקלות ובמהירות לאתר את התמונות שמתאימות להם.