איפה אפשר לאמץ גורי קינג צ'ארלס

כשאנחנו מחפשים כלבים לאימוץ, עומדות בפנינו כמה אופציות. אופציה אחת ופופולארית, היא לפנות אל עמותה שמחזיקה כלבים שנמסרו אליה או כלבים שנמצאו משוטטים ברחובות. אותן עמותות דואגות למסור את הכלבים לאימוץ על מנת שלא ימיתו אותם. אופציה אחרת, היא לפנות לאנשים שמחזיקים כלבים אותם הם מעוניינים למסור או שיש להם גורים שאין באפשרותם לטפל בהם.

קיימת אופציה נוספת והיא נפוצה במקרים מסוימים, מדובר על אימוץ גורי קינג צ'ארלס, כלבים אשר נמצאים בבתי גידול מיוחדים, שם הם זוכים לכל מה שהם צריכים בשביל לגדול להיות כלבים ביתיים, כלבים שאנשים ירצו לאמץ. מדובר על בתי גידול שפועלים על פי תקנים מסוימים ומספקים לחיות תזונה נכונה, מחיה ברמה גבוהה, שירותי בריאות ועוד.

סוג הכלבים הזה, קינג צ'ארלס, הוא לא סוג רגיל. אומנם מדובר בכלב ממשפחת הספנאלים, גזע מאוד מוכר ופופולארי, אך מדובר, אם אפשר לומר, בסוג מעודן מאוד של כלבים. למשל, הם לא נובחים הרבה, הם מאוד שקטים, מאוד חברותיים, מאוד שלווים, הם מתחברים מאוד לבני אדם, בין אם מדובר בילדים ובין אם מדובר במבוגרים או קשישים. לכן, הם גם צריכים לעבור תהליך גידול מיוחד, לפני שמוצאים עבורם בית.

מצד אחד, עצם זה שהם לא נובחים ולא אגרסיביים, מקל מאוד על העניין, מצד שני, מדובר בכלבים שמנשירים שיער, וכן בשביל שהם יוכלו ליהנות ואנחנו נוכל ליהנות מהם, אז מן הסתם, נדרש טיפול מיוחד, קראו בהרחבה בלינק.

אחד הדברים שאנחנו צריכים לדעת לגבי סוג זה של כלבים, הם לא מסוגלים להישאר הרבה זמן לבד, הם מתמודדים עם חרדת נטישה. מה שאומר, אם אנחנו נמצאים מחוץ לבית במשך רוב שעות היממה, בתקופה בה הם גורים, אז זה עלול להיות בעייתי. כחלק מתהליך העבודה איתם בבית הגידול, מנסים לעזור להם להתמודד עם מצב כזה, על מנת שהאנשים אשר יאספו אותם, יוכלו לצאת מהבית בלי חשש שהכלב ינבח או יילל במשך כל הזמן הזה, דבר שיכול להיות מטרד עבור השכנים ולעורר לא מעט בעיות.