כשאנחנו קונים גורים מחו"ל, האם ניתן לטוס לראות אותם?

אנשים רבים מתעניינים בקניית כלבים וחלקם אף רוצים לקנות כלבים גזעיים מחו"ל. הם עושים זאת מסיבות שונות, ובמיוחד, כאשר אינם מצליחים למצוא את הגזע האהוב עליהם והמעניין אותם. קיימות מספר דרכים לייבוא כזה. הראשונה היא לנסוע לחו"ל ולהביא את הגור עצמאית. דרך שנייה היא להיעזר בחברה המתמחה במתן שירותי הבאת גורים מסוגים שונים. בעקרון, ניתן לנסוע לראות את הגורים אבל חברה מקצועית יכולה להקל רבות. היא יכולה לשלוח למתעניין תמונות וסרטי וידיאו של הגור הרצוי. בנוסף, היא יכולה לבצע את כל הפרוצדורה המורכבת בעצמה.

תהליך הרכישה

התהליך מתחיל בעת בקשת הלקוח. לאחר שנבחר הגור הרצוי יש לדאוג לחיסונו, לבדיקות רפואיות עבורו ולקבלת אישורים מווטרינר בארץ המוצא על כל אלו. החיסונים הינם נגד כלבת, חיסון משושה, נגד תילוע ובנוסף, יש להכניס שבב אלקטרוני כנדרש. כל המסמכים יתורגמו משפת המקור לעברית ויוגשו למשרד החקלאות הישראלי למחלקה המטפלת לאישור יבוא. יש לציין, כי אסור לייבא גור שגילו פחות מארבעה חודשים. צריך לציין, כי רישום כלבים גזעיים והתיעוד עבורם, וכן, הבאת גורי כלבים מרוב המדינות נעשית תחת בקרה של ההתאחדות העולמית לכלבנות. לאחר קבלת האישורים יש לדאוג להטסתו לישראל.

הטסה 

כמו כל הטסת כלבים, ההטסה נעשית בתנאים אופטימליים עבור הגור מתוך דאגה לשלומו ובטחונו. עם ההגעה לארץ יש לבצע פרוצדורה מול המכס בדרך לקבל אישור סופי. לאחר כל אלו יועבר הגור ללקוח. מדובר על תהליכים בירוקרטיים מייגעים וארוכים. חברה מקצועית בתחום מכירה אותם ועשויה לחסוך ללקוח זמן רב, עוגמת נפש ועוד.  מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת ידע רב וניסיון עשיר בתחום. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר וישמחו להעמיד את התשתית שברשותם לכל לקוח נזקק.