מתי צריך להחליף למצבר חדש?

מצבר הוא האחראי על כל פעולות החשמל של הרכב שלכם. מצבר שאינו עובד בצורה תקינה או אינו עובד כלל יגרום לכך שהרכב אפילו לא יתניע. לכן, במטרה לדעת לזהות מתי כדאי להחליף את המצבר שלכם ולהימנע ממצב בו אתם ממהרים לפגישה חשובה ופתאום הרכב שלכם מסרב להניע אתכם למקום הפגישה, חשוב שתכירו כמה נקודות חשובות שיסייעו לכם להחליט מתי כדאי להחליף את המצבר. ראשית חשוב מאוד לדעת כי כיטם יש לא מעט סוגים שונים של מצברים אשר מספקים עוצמות חשמל שונות, ראו כאן. הרכבים הגדולים נדרשים למצברים גדולים ועוצמתיים ולעומתם הרכבים הקטנים נדרשים למצברים קטנים יותר.

 

אורך חייו של מצבר איכותי – בין שנתיים לארבע שנים

כמו כן יש לא מעט חברות אשר מייצרות מצברים. כיום תוכלו למצוא לפחות שלושה או ארבעה חברות שונות לאותו מצבר אשר מותאם במדוייק לצרכי הרכב שלכם. בחירה נכונה של מצבר חשובה במיוחד ולכן אל לכם להתפשר על רמת איכותו. מצברים איכותיים יחזיקו מעמד בין שנתיים עד ארבע שנים לכל היותר. לכם במידה והחלפתם את המצבר בפעם האחרונה לפני כשלוש שנים, סביר להניח שתידרשו להחליפו שוב בקרוב. כמו כן ניתן לראות שינויים בתפקודי כל מערכות החשמל ברכב. במידה ואתם מבחינים בשינויים או תקלות שונות שצצות במערכת החשמל של הרכב, קיים סיכוי סביר שהמצבר שלכם מאותת לכם על הפסק פעולתו בקרוב.

בעיות שונות במערכת החשמל של הרכב

בחירה לא נכונה של מצבר לא איכותי תביא לידי תקלות רבות חוזרות ונשנות במרוצת שנות פעולתו ברכב שלכם. אמנם תצליחו לחסוך כמה עשרות עד מאות שקלים ברכישת המצבר אך התקלות החוזרות ונשנות יגרמו לכם לאבד הרבה יותר כסף מסך החיסכון בהשוואה למצבר איכותי. לכן, חשוב לבחור נכון מצבר לרכב באתר של עמי פיקס איכותי וטוב ולהחליפו כל שלוש שנים בממוצע.