אבקת עשב חיטה – מה אפשר לעשות איתה?

עשב חיטה הינו מזון על שמכיל בתוכו מרכיבים מדהימים. אלו עשויים לתרום לבריאות שלנו ערך רב, ולשפר את איכות החיים שלנו פלאים. עשב החיטה אלו זרעי חיטה שעברו הנבטה וצמיחה לגובה מקסימלי של כחמישה עשר ס"מ. כאשר הצמח נמצא בשלב זה הוא מכיל בחובו כמות מקסימלית של רכיבים התורמים לבריאותנו. בין היתר מכיל עשב החיטה ויטמינים ומינרלים, נוגדי חמצון ואנזימים וכן כלורופיל.

> קראו גם על צמחי מרפא לבריאות האשה בלינק

מה התועלת של עשב החיטה?

עשב החיטה נמצא למועיל מאוד עבור העור – הצריכה משפרת את המראה ומסייעת לתהליכי החלמה של פצעים. עשב החיטה מחזק את מערכת החיסון, מעודד ייצור של כדוריות דם לבנות, מסייע לפעילות של מערכת העיכול וכן מסייעים לניקוי הכבד. 

לרכוש עשב חיטה איכותי

כדי להפיק את מלוא התועלת מעשב החיטה חשוב לצרוך מוצרים איכותיים בלבד. כאלו שמכילים בתוכם את מיץ העשב ולא את הקליפה. וזאת כי המרכיבים החיוניים והעושר התזונתי נמצאים רק בתוך העשב ולא בקליפתו.

מיץ עשב החיטה

את עשב החיטה ניתן לרכוש בשני אופנים, ואותו סוחטים במסחטה מתאימה. חשוב ללגום את המיץ זמן מה לפני הארוחה. כמו כן יש לזכור כי צריכת מזון העל תיעשה באופן הדרגתי – תחילה בכמות קטנה של כף ליום, בהמשך ניתן להגדיל את הכמות ולצרוך כחצי כוס של מיץ עשב חיטה. את המיץ צריך להכין סמוך למועד השתייה שלו, וזאת מכיוון שהערכים שלו יורדים עם הזמן שחולף. ההמלצה של אמיר פרלמן למשל מומחה בתחום היא להכין את המיץ עד כחצי שעה לפני שלוגמים אותו. כך ניתן להבטיח כי המיץ איכותי ומכיל שפע של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון לצד יתר המרכיבים המועילים שלו. צריכה נכונה מביאה תועלת עצומה ומורגשת!