איזה חיסונים לגורים חובה לעשות ואיזה חיסונים הם בגדר המלצה בלבד?

חיסונים לגורים הם חלק חשוב מאוד בחייו של גור כלבים. הם מסייעים במניעת מחלות רבות שעלולות להזיק לגור ולבעליו. ישנן מחלות רבות שניתן למנוע על ידי חיסון, ולכן עלינו לקחת זאת בחשבון בבחירת חיסון לגורים שלנו. החיסון של גורים הוא הדבר החשוב ביותר שיכול להגן עליהם מפני המחלות. 

ישנם חיסונים רבים ושונים עבור גורים, וכל אחד שונה מהאחר. מאמר זה ידון בכל החיסונים הזמינים לגורים וייתן לך מידע עליהם.

צריכים וטרינר באשדוד? צרו קשר>>

סוגים של חיסונים לגורים

  • גורים פגיעים למחלות שונות, ולכן חשוב לחסן אותם בחיסונים האלו:
  • חיסון כלבת – כלבת היא מחלה ויראלית מדבקת מאוד הפוגעת במערכת העצבים ועלולה להוביל למוות. הנגיף מאוד מדבק, ולכן חשוב מאוד להתגונן מפניו כיוון שהוא מופץ על ידי בעלי חיים נגועים כמו עטלפים וכלבים. בני אדם יכולים גם לחלות בכלבת אם הם ננשכים על ידי בעל חיים שנדבק במחלה זו. הנגיף גורם לחום גבוה, כאבי שרירים וחולשה ולעיתים שיתוק.
  • חיסון משושה – זהו אחד מהחיסונים החשובים ביותר שניתנים לגורי כלבים בשנת חייהם הראשונה, כאשר הוא ניתן במספר מנות ככל שהגדל גדל חיסון זה מעניק לגור הכלבים הגנה מפני שש מחלות שונות: כלבלבת, פרוו, עכברת סוג 1 ועכברת סוג 2, דלקת כבד נגיפית ופאראינפלואנזה.
  • טיפול נגד תולעים – סוג של טיפול מונע עבור כלבים כדי להפחית את הסיכויים להתפתחות תולעי מעיים, העשויים לגרום למחלות ובעיות מורכבות לגורי כלבים.
  • תולעת הפארק – תולעת טפילית שיכולה להדביק כלבים בלבד ולגרום להם למחלות קשות ואף מוות. ההידבקות במחלה יכולה להתרחש דרך צואה של כלב נגוע.

האם כל גור כלבים חייב לקבל את החיסונים האלו?

חיסונים הם חלק חשוב מאוד בטיפול מודרני בכלבים. הם מגנים על כלבים ממחלות רבות ושומרים על בריאותם, במיוחד כשהם גורים צעירים. לכן יש להקפיד לחסן את הכלב בשנת חייו הראשונה בכל מספר שבועות, ובבגרותו להמשיך עם שגרת חיסונים שנתית.