מה המצבר שהכי מתאים לרכב שלי?

אם המצבר של הרכב שלכם נגמר, הכי שיכולות להיות לכך מספר סיבות, כמו: שכחה של פנסים או מערכות חשמל ברכב כאשר הרכב אינו מונע. או שמדובר במצבר ישן וכזה שנחשק עם השימוש. בכך יש להחליף מצבר ברחובות או במקום הקרוב אליכם. בחירת בטרייה לרכב שתתאים למכונית שלכם חשובה במיוחד, שכן התאמה נכונה תספק לכם שימוש ארוך יותר בבטרייה. אז מה המצבר שמתאים לרכב שלכם? כול המידע בהמשך.

הבטרייה של הרכב נועדה להעביר חשמל אל מערכות ההתנעה של המכונית, בעוד שמצבר מדליק את המכונית, מספק חשמל למערכת הסטריאו, מפעיל את הפנסים ומאפשר תפעול המכונית באופן כללי.

כיום, קיימות בטריות לרכב מסוג: שנפ, ורטה, בוש, מצברי סטארט אפ ועוד. המצברים בגדלים דומים בדרך כלל, בעוד שישנם כאלה המתאימים לעבור מכוניות פרטיות ישנם כאלה המתאימים לרכבי יוקרה, ספורט, או לרכבים מסחריים.

אז כיצד מבצעים את ההתאמה?

כדי לבחור את הבטרייה המתאימה לסוג הרכב שלכם, אפשר לפעול בכמה אפיקים:

  1. סיוע של מוכרים בחנויות לכלי עבודה – בחנויות לכלי עבודה תמצאו מצברים וגם מוכרים מומחים אשר ידעו להתאים את המצבר הנכון, אל סוג הרכב שלכם.
  2. קבלת שירות מצבר עד הבית – אם נתקעתם עם המכונית בחנייה, ליד מקום העבודה או לצד הדרך: תוכלו להזמין את שחר כהן מצברים שירות של החלפת מצבר עד הבית. שירות זה יעזור לכם לאבחן את הבעיה, ולקבל סיוע וחילוץ בעת הצורך, תוך התאמת הבטרייה הנכונה אל סוג המכונית.
  3. התאמת מצבר במוסך – במידה וגררתם את הרכב שלכם אל המוסך, או אם אתם במצעים טיפול שנתי למכונית- אפשר לקבל סיוע בהתאמת מצבר איכותי אל הרכב שלכם.

חשוב לדעת! המומחים בתחום הרכב, ידעו לספק לכם מידע שיעזור לכם לשמור על חיי הבטרייה. הארכת חיי המצבר קשורה כמובן לאיכות הבטרייה שתבחרו, כמו גם לשימוש נכון ברכב, בדיקת נוזלים ומילוי נוזל למצבר. עוד יש לשים לב למניעת השארת רכב עם פנסים דלוקים או שאר מערכות חשמל עובדות, בזמן שהוא כבוי. באמצעות יישום כל הדגשים, תוכלו לבחור נכון את הבטרייה, ולהימנע מתקלות בזמן הנהיגה.