מהו ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה

ניקוי חלונות בגובה הוא משימה שמיועדת למקצוענים בלבד. הוא הכרחי לשמירה על מראה נעים ועל ערך הנכס הנמצא בגובה, בין אם מדובר במרפסת שמש או חלונות של בניין משרדים. ניקוי כזה הינו מסוכן לדיירים בבניין או אנשי הצוות בבניין המשרדים, וזאת מאחר שהוא דורש טיפוס לגובה אשר ניתן לביצוע רק באמצעות כבלי סנפלינג או שיטה מקבילה, כאשר חומרי הניקוי מושפרצים מחוץ לבניין על החלונות החיצוניים. ניקוי כזה יכול להתבצע בכמה צורות וטכנולוגיה חדישה שמשמשת לכך נקראת "אוסמוזה הפוכה", תכליתה היא לשפר את התוצאות שמשיגים בעזרת חומרי הניקוי

 

מהי אוסמוזה הפוכה

המונח אוסמוזה מתייחס לתופעה הכימית בה ממס עובר מתמיסה דלילה לתמיסה מרוכזת, והכוונה היא בעיקר למים. לאוסמוזה חשיבות בעולם החי כאשר המים מתפזרים בתוך הגוף וגם עבור צמחים. אוסמוזה הפוכה מתארת מצב שבו המים עוברים ממיקום אחד למיקום שני דרך קרום מיוחד, כמו במצב של טיהור מים כאשר הם ינועו מתא בעזרת לחץ מתא של מים מלוחים לתא של מים טהורים. הלחץ יגרום לכך שהמלחים לא יחזרו את הקרום בין התאים. לאוסמוזה הפוכה יש חשיבות רבה בתחומים כמו טיהור מים, התפלה (ניקוי המלח ממי הים והפיכתם למים ראויים לשתייה), תעשיית המזון וכו'. כמו כן, ניקוי חלונות אפקטיבי מתאפשר באמצעות אוסמוזה הפוכה, כאשר המים המושפרצים על החלונות הם מים מזוקקים.

 

יתרונות הניקוי באוסמוזה הפוכה

ניקוי חלונות רגיל מתבצע בדרך כלל בעזרת ספריי ומטליות, ופעמים רבות אינו מגיע לכל חלקיקי הלכלוך, וזאת בשל לחץ זמנים או חוסר הקפדה ועייפות של המנקים. שימוש בטכנולוגיה של אוסמוזה הפוכה מיועד להשלים את מלאכת הניקוי בצורה אפקטיבית במיוחד. מתקני הטיהור מגיעים יחד עם המגבים בהם משתמשים לניקוי חלונות חיצוניים גדולים (על הקרקע או בגובה), וכך מובטח סילוק כל חלקיקי הלכלוך ושמירה על מראה מבריק. לפני חתימה על הסכן הניקוי מומלץ לרכוש ידע ולפנות אך ורק לחברות מנוסות המתמחות בתחום ומבצעות את הפעולה לפי לוח זמנים שנוח לכם, ולא להתפתות למבצעים והנחות של גורמים מפוקפקים.