מה נחשב להטרדה טלפונית?

עבירה פלילית לכל דבר ועניין מוגדרת הטרדה טלפונית. עסקינן בביצוע של שיחות אשר המטרה שלהן היא להטריד את המנוחה של אדם כל שהוא או גם לאיים עליו פן יימנע מביצוע של פעולה מסוימת או שלחלופין ינקוט בביצוע פעולה אחרת.

 

מה נחשב להטרדה טלפונית?

דוגמאות להטרדה טלפונית ניתן למצוא בדמות של גבר אשר מאוכזב ממיאון של אישה לכל מיני הצעות, או אישה אשר מאוכזבת מגבר ורוצה לכפות את הרצון שלה עליו ואך במצב של עימות עסקי, עימות בין שותפים או עימות בין לקוח ובין ספק. שיחה של הטרדה טלפונית עשויה להגיע לטון צורם ולכלול בתוכה אף איום מפורש להסבה של נזק לנפש ולרכוש של המאוים. הביטוי הטרדה טלפונים אומנם מזכיר במהותו את כלי הטלפון אך במציאות אשר קיימת כיום הוא מתקשר בהיבט של עוד אמצעים אחרים של הטרדה, כמו לדוגמה – שליחת דואר אלקטרוני, שליחה של הודעה, שליחה של SMS ושליחה של הודעה בוואצאפ וכיוצא בזה. הטרדה טלפונית עשויה להתבצע על רקע מיני ולכלול בתוכה ביטויים גסים ואיומים של תקיפה כלפי גבר או אישה. יש סיכוי לצלוח את התביעה המשפטית רק במצב אשר בו חוזרות ההטרדות הטלפוניות על עצמן ולא של מקרה אחד, גס ככל שיהיה, לכן אל לכם להיחפז בהעגשה של תלונה ישר אחרי קבלת השיחה ההתחלתית.

כאמור, עסקינן בעבירה פלילית לכל דבר ועניין, אשר העונש בעטיה יהיה כראוי לחומרת המצב והעונש המרבי עליה הוא שלוש שנות מעצר. יש מצבים בהם העונש שיוטל יהיה יותר חמור, במצב של הרשעה בדבר עבירה אשר בה כלולים איומים על הסבת נזק לרכוש או לבני משפחתו של המאוים. כאשר מישהו מבינכם חש מאוים בשל קבלת שיחת טלפון מטרידה הוא יכול להלין במשטרת ישראל מתוך היעד של הבאה לכתב אישום, אבל הרשעה בדבר עבירת הטרדה טלפונית תלויה בפרשנות שנשמעת למוטרד כמאיינת ולא תיאלץ את בית המשפט לפסוק לטובתו. בית המשפט עשוי בהרבה מצבים לזכות את החשוד ולהעביר ביקורת חריפה על המאוים, אשר יטילו עליו הוצאות כלכליות, לכן אל לכם להיות נמהרים בכל מצב שמתפרש בעינכם כהטרדה טלפונית.

לעוד פרטים וייעוץ ניתן לפנות אל עורך דין גיל באיער.