מה צריך לדעת בתכנון טיול לנמיביה?

רגע לפני תכנון טיול לנמיביה כדאי לדעת כמה וכמה דברים שיהיו לכם לעזר רב. 

טוב לדעת – אפשר להסתדר היטב באנגלית

ברחבי המדינה אפשר להסתדר היטב בשפה האנגלית, שנחשבת גם לשפה הרשמית במדינה.

טוב לדעת – איך להוציא ויזה 

ישראלים שמגיעים למדינה צריכים להוציא ויזה. מומלץ להוציא את האשרה מראש, עוד לפני הטיול. יחד עם זאת, אם מגיעים מהמדינות הסמוכות, למשל דרך דרום אפריקה, ניתן להסדיר את הויזה גם משם. הוצאת ויזה בארץ נעשית דרך שגרירות נמיביה וצריך לתאם פגישה מראש. 

טוב לדעת – מזג האוויר והמטבע המקומי

המטבע הרשמי במדינה הוא דולר מקומי (נמיבי). יחד עם זאת, אם עורכים טיול לנמיביה דרך דרום אפריקה, טוב לדעת שהראנד הדרום אפריקאי מקובל כאמצעי תשלום ברחבי המדינה. מזג האוויר טוב במרבית השנה ודווקא בחודש הקיץ בישראל, מזג האוויר שם מתקרר. ביולי אוגוסט יחסית קריר ובחודשים שלאחר מכן, מתחמם. 

טיול ברחבי נמיביה 

אם רוצים לחוות את המקסימום במסגרת טיול לנמיביה, ניתן לשכור רכב שטח. רכב רגיל בעל הנעה רגילה עלול להיתקל בקשיים בלתי מבוטלים בלא מעט כבישים פחות ראשיים. בתוך המדינה ניתן לנוע גם בטיסות מקומיות, ליעדים מסוימים. חשוב להצטייד במפות ובהדרכה, לפני שיוצאים לטרק או למסלול כזה או אחר. 

קראו גם על טיול פרטי לקוסטה ריקה >>>

יעדי טבע שווים בנמיביה 

מדבר נמיביה הוא מהמדבריות הקדומות ביותר. זהו שטח אדמה עצום וחלקו הדרומי, דיונות סוסוסוולי, נחשב לפופולרי בקרב מטיילים ותיירים. זהו אזור גבוה שעדיף להגיע אליו מוקדם בבוקר או לפנות ערב. הפארק הלאומי טושה, בצפון המדינה, נחשב גם הוא ליעד חובה. המקום מאופיין בנוף שטוח של ערבות עשב ואפשר להתרשם מאין ספור חיות בר, אשר בסביבתן הטבעית.