דרכי טיפול באבנים בכליות

אם אתם סובלים מאבנים בכליות, כדאי לכם מאוד לפנות לייעוץ רפואי על מנת לקבל את המבט ואת ההמלצה על דרכי טיפול באבנים בכליות. ישנם דרכים רבות ובהתאם למצבכם, יקבע הרופא המטפל על הדרך הנכונה והמומלצת ביותר עבורכם. בשורות הבאות תמצאו את כל מה שכדאי לדעת על דרכי טיפול באבנים בכליות.

בעבר כמו בעבר, הטיפולים הרפואיים היו מסובכים ומורכבים הרבה יותר מהיום. בכדי להסיר בעבר אבנים בכליות, הטיפול היה כרוך בכמה ניתוחים. כמעט ולא היה אפשרי להסיר את האבנים לצמיתות בלי טיפול פולשני הכולל כאמור, מספר ניתוחים. אך מאז, העולם השתנה וכיום ישנם כמה דרכים לטיפול באבנים בכליות.

גלי הדף

באמצעות טיפול זה ניתן להסיר כמעט את כל האבנים ללא ניתוח כלל. הטיפול נעשה באמצעות ריסוק האבנים על ידי גלי הדף. האבנים ירוסקו ופירורי האבנים יפלטו לבד עם הזמן, ללא התערבות רפואית. שיטה זו מתאימה לכל אדם שסובל מאבנים בכליות, ללא קשר לגיל.

טיפול אנדוסקופי

במידה והאבנים גדולים יותר מ – 2 ס"מ, או שהאבנים גורמים לחסימה בדרכי השתן, מומלץ לבצע טיפול אנדוסקופי. הטיפול הנפוץ ביותר הוא האורטרוסקופיה.

טיפול זה מתחיל כאבחון לצורך איתור המיקום המדויק של האבנים בכליות. בהמשך, הטיפול הופך למקיף יותר על פי התוצאות שנמצאו בבדיקה. כאשר מתגלים אבני כליה, הרופא יטפל בהם באמצעות החדרת מכשיר אופטי מיוחד, לשופכן או לכליות. את האבנים הוא ירסק באמצעות לייזר.

קרן הלייזר תגרום לריסוק של אבנים, ובשיטת טיפול זו, יחליט הרופא המטפל האם לאשר לפירורים לצאת לבד בדרך טבעית, או האם להוציא אותם בצורה מקצועית.

חשוב לזכור: כאשר אתם מרגישים כאבים במותניים וכדומה, יש לפנות לרופא משפחה מקצועי.

פרטים נוספים באתר של ד"ר ניר קליינמן>>>