טבעות זהב לבן VS טבעות זהב צהוב

נתחיל עם שבירה של מיתוס – זהב לבן הוא לא יוקרתי יותר (או פחות) לעומת זהב צהוב. בשני המקרים מדובר באותה מתכת יקרה וכל ההבדל טמון במתכות הנוספות שמוסיפים לטבעת. ותמיד חייבים להוסיף מתכת לחיזוק הטבעת מפני שאחרת, הטבעת תהיה רכה מדי. האם עדיף טבעת זהב לבן או שעדיף טבעת זהב צהוב ומהם ההבדלים – קבלו נקודות חשובות למחשבה. 

איך יוצרים טבעות זהב צהוב 

מכיוון שזהב הוא מתכת רכה, מעצבי תכשיטים ואומנים תמיד מערבבים אותו עם מתכת נוספת כדי ליצור טבעות זהב קלאסיות, צהובות. אבל לא כל מתכת תתאים שכן יש מתכות שעם הזמן משחירות או מחלידות. לצורך עיצוב של טבעות מטיב מעולה ניתן להשתמש בזהב עם שילוב של מתכות שונות כגון כסף ואבץ, נחושת ועוד. על פי הקראט של הזהב ניתן לדעת עד כמה זהב נקי יש בטבעת וכמה אחוז של מתכות מהסוגים האחרים. 

איך יוצרים טבעות זהב לבן 

כדי ליצור טבעות זהב לבן משתמשים בזהב טהור ומתיכים ביחד איתו מתכות אשר אחראיות ליצירת הגוון הלבן והמבריק. מדובר לדוגמא במתכות כגון ניקל או פלטינה. היחס בין הפלטינה והניקל לבין הזהב ישפיע על מחיר הטבעת וגם על הגוון הלבן מבריק שמתקבל. 

האפקט הנוצץ 

טבעת מזהב, במיוחד עם יהלום משובץ, נראית נוצצת ויפה מטבעה. אבל כאשר מתלבטים בין טבעות זהב צהוב לעומת טבעות זהב לבן, יש גם אפקט פסיכולוגי. ישנם אנשים שמרגישים שאין תחליף לזהב הקלאסי, כלומר בצבע הזהוב. הוא נראה להם יותר נוצץ ויותר "אותנטי". חשוב להדגיש כי הקראט של הטבעת הוא מה שקובע את האותנטיות ולא הצבע, אבל לאפקט הפסיכולוגי של הצבע יש משמעות. למידע נוסף בנושא תכשיטי יוקרה