ביגוד לטבעוניים – מה האופציות שלהם?

ביגוד לטבעוניים

מי שבוחר אורח חיים טבעוני, עושה זאת בדרך כלל בשל הרצון להפחית שימוש במוצרים מן החי. צורך זה מגיע לידי ביטוי באמצעות הימנעות בצריכת מוצרים מן החי, כמו: בשר, ביצים, גבינות וכדומה. בזמן שטבעוניים מחפשים תחליפים מן הצומח, כמו: פולי סויה, קטניות, קמחים מסוימים, ירקות ושאר מאכלים שלא משעבדים את בעלי החיים ואת הסביבה – לצרכיו של האדם.

אחד הצרכים שכן משעבדים בעלי חיים, נוגע לפריטי הלבשה והנעלה. בכך ניתן לחזות כי עד היום (בעולם שיכול למחזר ולייצר תחליפים תעשייתיים שאינם פוגעים בחי), עדיין נעשה שימוש בבעלי חיים ליצירת פריטי לבוש. בכך ישנם פריטים עשויים פרווה (מה שאינו חוקי במרבית מדינות בעולם), ישנם מעילי עור וצמר, חגורות ונעליים עשויות עור ושאר אביזרים שמערבים בעלי חיים בעת הייצור.

אז אם אתם טבעונים, אקטיביסטיים למען זכויות בעלי החיים, אם אתם רוצים לצמצם הרג מיותר – רצוי שתדעו כי ישנן אלטרנטיבות שממצמצות ייצור פריטים מן החי.

אז מהן האופציות של טבעונים לגבי ביגוד?

אם אתם טבעוניים, תוכלו להיעזר בלא מעט בדים שלא פוגעים מן החי אשר יוצרים פריטי הלבשה והנעלה. כמו בדי קנבס, בדים כמו מיקרופייבר, ישנם פריטי כותנה ממוחזרים ואפילו חומרים דמויי עור עמם מייצרים חגורות ונעליים. חשוב לדעת שכדי להתחיל לשמור על בעלי החיים, מומלץ להימנע מלצרוך מוצרים עשויי עור או חס וחלילה פרווה. בכך תמנעו הרג אכזרי ומיותר של בעלי חיים.

אם תרצו לבחור נעליים לטבעוניים: תוכלו לבחור קבקבים טבעוניים המוצרים באיכות ובאמצעות ליין מיוחד. הקבקבים מיוצרים בדרך כלל בעבודת יד בשוודיה, והם קבקבים עשויי עץ בעלי גפה עשוית מיקרופייבר, וסוליית עץ קלה. נוסף לכך, ישנן נעליים עשויות בדי קנבס, ושאר סנדלים ומגפיים שאינם כוללים מרכיבים וחומרים מן החי.

קבקבים שוודיות למשל, מיוצרות בעבודת יד  – מה שפחות פוגע בסביבה בעת תהליך הייצור. באמצעות חיפוש באינטרנט אחר נעליים נוחות, טבעוניות ומושקעות: אפשר למצוא כפכפים טבעוניות לנשים וגם לגברים.

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו 

אהבתם את הפוסט שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

Blogging
makub

היכן לאתר מבני תעשייה למכירה?

כאשר אנחנו רוצים לאתר מבני תעשיה למכירה אנחנו צריכים להתאים את המבנה בהתאם לסוג התעשייה, על פי הדרישות של המקום ובהתאם למטרות והצרכים הספציפיים שלו.

קרא עוד »
בית וגינה
makub

כיצד ניתן לשדרג אופניים?

כל מי שרוכש אופניים חדשות מכיר את התחושה ואת הרצון המוזר שצץ בו לאחר 48 שעות עד שבועיים, לשדרג את האופניים ולרכוש אופניים חדשות. למעשה

קרא עוד »
אספקת תה למשרד
Blogging
makub

איך מייצרים תה בטעמים

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים באופן מודע לוותר על כוס הקפה שלהם, לטובת כוס תה איכותית ומפנקת. מדובר על בחירה שיכולה להשפיע

קרא עוד »