פטריה בנרתיק שלא עוברת? אילו טיפולים ישנם?

כמעט כל אישה מכירה את התופעות הלא כל כך נעימות שאף פעם לא נעים לדבר עליהן בפומבי כמו גרד באיבר המין, תחושת כאב לאחר מתן שתן, כאבים ותחושת שריפה בזמן ולאחר קיום יחסים והפרשות מרובות עם ריח רע מאוד. הסיבות לתופעות מטרידות אלו יכולות להיות רבות ומגוונות, כאשר המרכזית והשכיחה בהן היא התפתחות של פטריה בנרתיק.

לכן אם גם את סובלת מכאבים ותחושות לא נעימות באיבר הנשי, כדאי שתכירי את הטיפולים היעילים שיסייעו לך להיפטר אחת ולתמיד מפטריה בנרתיק שלא עוברת ומטרידה אותך.

מהי פטריה בנרתיק?

מדובר על בעיה רפואית שכיחה ממנה כמעט כל אישה תסבול בתקופה מסוימת בחייה, כאשר תופעה זו תהיה מלווה בגרד רב, כאבים והפרשות לבנות. תופעה זו נחשבת לסוג של דלקת המתרחשת באזור החיצוני של איבר המין הנשי, זאת כתוצאה מגדילה ושגשוג של פטריה מסוג קנדידה אלביקנס. זוהי פטריה מסוג שמר השוכנת באופן קבוע במערכת העיכול וגם באזור הנרתיק, כאשר הימצאותה באזורים אלו אינם משפיעים לרעה על התחושה הגופנית הכללית.

כאשר אותה פטריה הופכת למודלקת, היא גורמת לסימפטומים לא נעימים שצוינו לעיל ולכן יש לקבל טיפול רפואי מתאים כדי לטפל בה בהתאם.

מהם הגורמים להתפתחות פטריה בנרתיק?

ברוב המקרים התפתחות של דלקת פטרייתית תתרחש אצל נשים בגיל הפוריות, ובמיוחד אצל נשים הנוטלות תכשירים ותרופות המכילות אסטרוגן המעודדות את התפתחות פטריה בנרתיק. גם אנטיביוטיקה וסוכרת עשויים להשפיע על שגשוג של דלקת פטרייתית בנרתיק.

טיפולים מומלצים לפטרייה בנרתיק

פטריה בנרתיק איננה נחשבת למחלת מין כיוון שאיננה מדבקת, אך חשוב לטפל בה בהקדם כדי למנוע תחושות מציקות ולא נעימות. לשם כך יש לפנות אל מומחה לגניקולוגיה יעקב בורנשטיין שיאבחן את סוג ורמת הדלקת, וכך יידע להתאים את הטיפול התרופתי היעיל ביותר.