ניקוי אבנית בשיניים – למה זה כל כך חשוב

צחצוח שיניים נועד בעיקר על מנת לסלק שכבות של חיידקים וניקוי של שאריות מזון אשר מצטברות בחלל הפה, אך את שכבות האבנית הצחצוח לא יכול להסיר. שכבות האבנית נוצרות בצורה איטית אך עקבית, וכמעט בלתי אפשרי להסיר אותן באופן עצמאי – על מנת להסיר את האבנית יש צורך להגיע למרפאה על מנת לבצע ניקוי אבנית על ידי שיננית או על ידי רופא שיניים.

ברור לכולם כי ניקוי האבנית נועד בעיקר על מנת לשמור על השיניים ולאפשר להן להישאר שיניים בריאות וחזקות. אך בנוסף לכך ישנה חשיבות רבה לניקוי אבנית גם מהמישור האסתטי שהוא לא פחות קריטי עבור חלק נכבד מהאנשים.

למה כל כך חשוב לבצע ניקוי אבנית בשיניים?

הסיבה הראשית שבגינה כל כך חשוב לבצע ניקוי אבנית בשיניים היא בריאות חלל הפה. כיום המודעות לנושא של בריאות חלל הפה הינה גבוהה יותר מאשר הייתה בעבר, ולכן לא מעט אנשים מגיעים לביקור תדיר אצל רופאי השיניים. אחד מהטיפולים השכיחים ביותר הינו הסרת האבנית שיכולה לפגוע רבות בשיניים במידה והיא נשארת ולא מטופלת בחלל הפה לאורך זמן רב.

סיבה נוספת היא כמובן הסיבה האסתטית. לא מעט אנשים כיום מודעים כי שיניים בריאות שומרות למראה אסתטי יותר. לכן מהסיבה הזאת לא מעט אנשים דואגים לבצע ניקוי אבנית בשיניים על מנת לשמור על פה בריא אך גם אסתטי. כך שהם יוכלו בכל רגע נתון להגיע בנוח, ולא בחוסר נוחות בגלל מצב השיניים שלהם.

ולסיום בואו נדבר על אנשים שרוצים לבצע שתלים בשיניים, במקרים כאלה חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה על מנת להאריך את חייו של השתל. לכן גם אנשים אשר בחרו באופציה של שתלים בשיניים נדרשים להגיע לבדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים, ולפעמים גם לבצע טיפולים אבנית על מנת לשמור על השתל עצמו. כך שאם אתם מתקינים שתלים בשיניים זה לא אמור לפתור אתכם מבדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים ובטח שלא מטיפול ניקוי אבנית בשיניים.

קראו עוד על: שיניים תותבות קבועות