טיפים לבחירת הגיטרה האקוסטית המושלמת

המעבר לגיטרה אקוסטית מגיע לרוב לאחר התנסות בנגינה בגיטרה הקלאסית. ההבדלים העיקריים בין סוגי הגיטרות האלו הוא המבנה והמיתרים, אופן הנגינה והסאונד המופק מהכלי.

הגיטרה האקוסטית בנויה מעץ שונה והמיתרים שלה כולם עשויים ממתכת. בנוסף, הודות לצליל האקוסטי הייחודי יש צורך לעיתים לנגן בסמיכות יתר לתיבת התהודה, כדי שצליל הגיטרה יישמע במהלך שירים בעלי מנעד קולי גבוה.

מה הפרמטרים החשובים אם כן, לבחירה של גיטרה אקוסטית טובה?

מיתוג

כמו בכל תחומי הייצור, גם בתחום גיטרות אקוסטיות יש את המותגים בעלי המוניטין הידועים. עם זאת, ישנן חברות רבות שאינן נחשבות מותג אך המוצרים שלהן אינם נופלים מאלו הממותגות ובנוסף מחיריהן יהיו נמוכים יותר בהשוואה למחירי הגיטרות הממותגות. כדאי להתנסות במספר סוגים ולתת גם לרגש להוביל את הבחירה.

חיפוש באינטרנט

למרות ההיצע הרב ברשת, מומלץ להגיע לחנות ולהתנסות בנגינה על הגיטרה באופן עצמאי. בהתנסות הפיזית תוכלו לדעת האם הנגינה עריבה לאוזניכם, האם הדגם נוח ומתיישב טוב עם מבנה גופכם ועוד. אם יש דגם שמצא חן בעיניכם לאחר ההתנסות, תוכלו לחפש ביקורות עליו מגולשים אחרים ברחבי הרשת וכך לעשות בחירה מושכלת. גם בחירת החנות ממנה תקנו את הגיטרה, אגב, היא לא פחות חשובה: מומלץ להגיע לחנות בעלת ביקורות חיוביות מגולשים לגביי אמינות ושירות ועדיף להגיע לחנות שנותנת ללקוח גם שירות של תיקונים במידת הצורך, כמו החלפת מיתר, שיוף ועוד.

מחיר

מחירי הגיטרות האקוסטיות יכולים להתחיל מכמה מאות שקלים ועד לכמה עשרות אלפי שקלים. הגורמים המשפיעים על המחיר מסתכמים העיקר בסוג העץ, שם החברה והמיתרים שעל הגיטרה. אם אתם בתחילת דרככם בנגינה, מומלץ להתחיל בגיטרות פשוטות יותר, ואם התקדמתם – אפשר להתקדם בהתאם גם בסוג ומחיר הגיטרה. במידה והגעתם עם תקציב מוכן מראש, תוכלו לחפש ברחבי הרשת ובחנויות ולדעת מהי הגיטרה הטובה ביותר בשבילכם שתוכלו להשיג בתקציב הקיים. במידה ויש חברה מסויימת שבה אתם מעוניינים, תוכלו לקבל מידע על הדגמים השונים שהיא מציעה ולבחור את הטוב ביותר לכם.

חפשו גם גיטרות בס באתר של אבי גיל!

בהצלחה!