כלים מסייעים לבחירת בית אבות להורים

רובינו לא אוהבים לחשוב על כך או להתעסק עם זה, אך חשוב לזכור כי השנים חולפות ואנו מתבגרים. כולנו נגיע בשלב כזה או אחר למצב, שבו הגוף הופך לזקן יותר והוא מתקשה להתמודד עם חיי היום- יום. מדובר על מצב שבו האדם מתקשה להסתדר בצורה עצמאית, הוא מתקשה לקום או להלך בדירה, להגיע למכולת או לקופת החולים וכדומה. בשלב הזה יש צורך להחליט האם לקחת מטפל סיעודי, או לחילופין, לעבור לבית אבות. אין ספק כי המעבר לבית אבות עלול להיות מלחיץ ומעורר חששות, אך חשוב לזכור כי זוהי הבחירה הטובה ביותר עבור כל מי שזקוק לסיוע בפעילויות היומיומיות שלו. החוכמה היא רק למצוא בית אבות איכותי ומקצועי, שיוכל לספק מענה לכל הצרכים.

בחירת בית אבות להורים – טיפים מעשיים

כאמור, על מנת להקל על המעבר לבית אבות, יש צורך לבחור מראש בבית אבות ברמה הגבוהה ביותר. ניתן היום למצוא בארץ לא מעט בתי אבות שונים ומגוונים, אך החוכמה היא לבחור את בית האבות שמתאים בצורה מושלמת להורים שלכם. בית האבות חייב להיות ממוקם יחסית קרוב לבית שלכם ושל שאר קרובי המשפחה, על מנת להבטיח ביקורים תכופים יותר. כמו כן, מומלץ לבחור בית אבות שיהיה יחסית קרוב לבית חולים איכותי, על מנת להבטיח את הטיפול הרפואי האיכותי ביותר במידת הצורך. בתי אבות רבים מספקים מגוון רחב של פעילויות העשרה שונות, כמו למשל חוגי יוגה, חוגי צ'י קונג, חוגי יצירה, חוגי קריאה וכדומה. מומלץ לבחור את בית האבות שיוכל לספק להורים שלכם תעסוקה מעניינת ומעשירה, על מנת לאפשר להם ליהנות וללמוד דברים חדשים. כמו כן, כדאי לשים לב האם בית האבות מארגן הרצאות או הצגות שונות לדיירים, האם הוא מחזיק בפיזיותרפיסט קבוע שיוכל לסייע לדיירים והאם הוא כולל בדיקות רפואיות קבועות. 

 

לסיכום, ישנם פרמטרים רבים שחשוב לבחון כאשר מחפשים אחר בית אבות איכותי ומקצועי עבור ההורים שלכם. חשוב לבקר במספר בתי אבות שונים, להתרשם מהאווירה ששוררת בהם ואף לנסות לדבר מעט עם הדיירים על מנת לשמוע את דעתם על המקום.
מוזמנים לפנות אל 'בשיבה טובה' – ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות:
http://www.besiva-tova.co.il/