החשיבות של בטון אדריכלי

אם אתם באים מתחום הבנייה, העיצוב או האדריכלות, כנראה כבר נתקלתם במושג של בטון אדריכלי. למעשה מהווה כיום הבטון האדריכלי הדבר החם הבא בכל מה שקשור לתחום העיצוב והאדריכלות. זאת הודות לשימושים הרבים שמציע הבטון האדריכלי והאפשרות ליצור בעזרתו "לוקים" חדשניים ומעודכנים, הן בדירות פרטיות והן לבנייני מגורים.

בטון אדריכלי – חומר גמיש וחדיש

בכל מה שקשור לנושא של הבנייה המתועשת, אין גבול לחידושים ולהפתעות. כיום ישנם חומרים חדשניים, שיטות ייצור חדשניות ומתקדמות ומגוון גדול של חורים אשר משמשים אותנו לצורך בניית דירות ובתים. אחד מהחומרים הללו זהו הבטון האדריכלי. הבטון האדריכלי פותח עולם חדש של אפשרויות עם מגוון גדול של שימושים כאשר באופן כזה  ניתן כיום לשלוט על המראה החזותי של כל מבנה כמו גם על חוזק הבניין באמצעות הבטון האדריכלי.

איך נוצר הבטון האדריכלי?

הבטון האדריכלי הוא חומר אשר נוצר באמצעות הוספה של סיבי זכוכית חזקים במיוחד אשר אלו דחוסים בדחיסת גבוהה במיוחד. עובדה זו הופכת את הבטון האדריכלי לעמיד וחזק במיוחד מצד אחד אך מצד שני הוא גם הרבה יותר גמיש מבחינת אופן השימוש בו ואפשרויות העיצוב שלו.

בגלל המרכיב של סיבי הזכוכית, מהווה הבטון האדריכלי, חומר מבודד ואטום בצורה מוחלטת. הוא לא סופח נוזלים והוא גם אינו מקבל כתמים מחומרים שונים אשר אתם הוא בא במגע. הוא תמיד יישאר במראה חדש והוא ישרוד שנים ארוכות כאשר הוא תמיד ייראה במיטבו.

> קראו אודות כל היתרונות של מראות פנורמיות

למה משמש הבטון האדריכלי?

הבטון האדריכלי משמש למגוון שימושים גדול ורחב. הוא מתאים מאוד לצורך חיפוי קירות חיצוניים והוא גם מעולה עבור ריצוף של מבנים ציבוריים כמו חצרות בתים, חצרות של מבנים מסחריים וכדומה.

חיפוי הבטון האדריכלי מעניק הגנה גבוהה במיוחד על המבנה מפני פגעי מזג האוויר והוא תמיד ייראה יבש וגם אחיד מבחינת הצבע. גם במבנים הקרובים לים הוא יישאר יפה ואיכותי.

בטון אדריכלי בעיצוב פנים

כיום אנחנו מוצאים את הבטון האדריכלי גם בכל מה שקשור לעיצוב פנים וריהוט רחוב מבטון למשל. הוא מחפה את הקירות במבנים ציבוריים, במוסדות תרבות כמו מוזיאונים, תיאטראות ועוד.