על עזרי שמע לכבדי שמיעה

לקות שמיעה יכולה להיות דבר מעיק ביותר, אך כיום, ישנו מגוון גדול של עזרי שמיעה שמיועדים להקל על חייהם של לקויי השמיעה ולאפשר להם לחיות חיים נורמטיביים לחלוטין. הרבה מעזרי השמיעה פותחו על ידי אנשים שהיו בעלי לקות שמיעה בעצמם ולכן ניתן להסיק כי היעילות שלהם כמעט ואינה מוטלת בספק עבור כבדי שמיעה.

 

לאפשר לכבדי שמיעה חיים רגילים

המטרה העיקרית של עזרי השמיעה היא כמובן להקל על כבדי השמיעה, לאפשר להם להשתלב בעולם ה"שומעים" ולגרום להם להרגיש כשווים בין שווים ולא להזדקק לחסדי אחרים. על כן, אפשר לשים לב כי עזרי השמיעה הם למעשה חפצים שבאים לשימוש יום יומי, אך הם מכילים פונקציות שונות שמותאמות לכבדי שמיעה. להלן מספר דוגמאות –

התקני בלוטוס שמתחברים למכשירי שמיעה

מכשירי השמיעה העדכניים כמו גם התקני בלוטוס מתקדמים, מכילים פונקציה שמזהה אחד את השני מה שמאפשר להם להתחבר. התקני בלוטוס בנויים על קליטה אלחוטית, ובמכשירי השמיעה המתקדמים, הוסיפו אפשרות לחיבור אלחוטי של מכשירים כמו אלה שמבוססים על בלוטוס.

 

שעון מעורר רוטט

שעון מעורר הוא אחד החולשות של כבדי השמיעה מכיוון שהם פשוט לא שומעים אותו… על כן, קיימים כיום שעונים מעוררים שמבוססים על רטט ולא על צליל. את השעון מכניסים מתחת לכרית וכאשר מגיעה השעה הרצויה הוא מתחיל לרטוט בצורה עוצמתית אשר אינה מאפשרת להמשיך לישון…

 

פעמון עוצמתי לדלת

גם פעמון הדלת נמצא באותה קטגוריה של השעון המעורר וגם לזה יש פתרון. פעמון עוצמתי שמפיק צליל גבוה במיוחד ומאפשר לכבדי שמיעה לשמוע אותו. כמו כן, קיימים פעמונים מהבהבים. כלומר, מעל הדלת מותקנת נורה ובעת הלחיצה על הפעמון, הנורה מתחילה להבהב בנוסף לצליל שנשמע.