המדריך המלא לאיטום גגות

כדי לשמור על שלמותו והגנתו של החלל הבית הפנימי, יש לוודא כי המבנה החיצוני של הבית עמיד ושלם. מכיוון שהחלק החיצוני של הבית הוא זה החשוף לסביבה ולאקלים בחוץ, הוא מוכרח להיות אטום ועמיד כמה שיותר. אחד מהחלקים החיצוניים במבנה שדורשים בדיקה ואטימה מקצועית באופן שוטף הוא הגג.

באמצעות איטום גגות על ידי חברה מקצועית ומנוסה בתחום כמו אדיב איטום גגות itumgagot, ניתן להעניק הגנה מלאה לאורך זמן לכל מבנה הבית, וכך לשמור על החלל הפנימי שלו מפני נזקי מזג אוויר כמו נזילות מים, רטיבות, עובש וגם חום השמש וחימום יתר של החלל. במדריך זה תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לאיטום גגות בצורה איכותית.

סוגי איטום גגות

  • זיפות גגות – איטום גג באמצעות מריחה של זפת חמה היא השיטה הנפוצה והפופולרית ביותר לביצוע איטום איכותי לגג. מדובר על שיטה מהירה וזולה יחסית, וגם בעלת עמידות גבוהה המחזיקה מעמד לאורך זמן.
  • יריעות ביטומניות – יריעות אלו מעניקות הגנה גבוהה במיוחד לצורך איטום גגות בצורה איכותית למשך זמן. היתרון של יישום יריעות אלו הוא שאין צורך להשתמש בחומרים נוספים יחד עם היריעות, מכיוון שהן מספקות את ההגנה המרבית והטובה ביותר לאיטום גגות לכל מזג אוויר.
  • שימוש בחומרים פוליאוריטניים – ניתן למצוא מגוון חומרים שונים העשויים מדבק עמיד וחזק. מכיוון שמדובר בחומרים המבוססים על דבק, ניתן ליישם אותם על גבי גגות וכך לאטום חריצים או סדקים שונים שנוצרו בגג המבנה.

מתי מומלץ לבצע איטום לגג

מכיוון שאיטום גג מסייע להגנה של חללי הבית מפני נזקי מזג האוויר השונים, מומלץ לבצע את האיטום כמה שיותר סמוך לעונות החמות או הקרות ביותר בהתאם. איטום או תיקון גגות בתקופת הקיץ היא התקופה האידיאלית ביותר, מכיוון שכל שלד המבנה יבש לחלוטין לאחר תקופת החורף – כך שיישום של חומרי איטום על הגג יוכלו להיות יותר יעילים, ותהליך העבודה יהיה פשוט ומהיר יותר.

כיצד בודקים אם הגג זקוק לאיטום

מומלץ להתייעץ עם חברת איטום מקצועית ומנוסה בתחום לפני ביצוע האיטום, כדי שזו תוכל לבחון בצורה טובה האם הגג זקוק לאיטום ובאיזה חומרים מומלץ להשתמש כדי להעניק לגג את ההגנה הטובה ביותר למשך זמן.

> קראו גם על בידוד אקוסטי לרצפת בניין