החשיבות של סביבת עבודה טובה לתלמיד

חלק מהעזרה הניתנת לתלמיד בית הספר בזמן לימודיו הוא הסביבה. הסביבה מאוד חשובה לכל תלמיד, היא זו שמייצבת את מצב רוחו והיא זו שתגרום לו, במקרה וזו חברה וסביבת עבודה טובה, להתקדם טוב יותר בכל נושא שבו יעסוק.

החשיבות של סביבת עבודה טובה לתלמיד 

מערכת החינוך שלנו, נדרשת לאפיין את דמות הלומד הרצויה וכן לקדם את פיתוחה באמצעות שרטוט קווים לדמותם של המורים והמחנכים, של תהליכי הלמידה, תכנית הלימודים, של הסביבה הלימודית ושל הדרכים שיקדמו למידה משמעותית וגם לתמוך בתהליך עיצוב סביבה לימודית לבתי ספר.

במערכות החינוך בעולם ובכללן גם בישראל, יושמו לאורך השנים תהליכי הוראה שבאו לתת מענה למאפייני סביבת החיים ולידע המצטבר על דרכי למידה המקדמות עניין ומעורבות הלומד.

כך למשל התפתחו גישות ושיטות הוראה, כגון: "למידה פעילה", "למידה שיתופית", "למידה דיאלוגית", "למידת חקר", "למידה יחידנית", "אינטליגנציות מרובות" "חינוך הומניסטי".

גישות ושיטות אלה מיושמות במסגרות החינוך השונות לרוב כיוזמה ייחודית. כיום ניתן למצוא מוסדות חינוך בכל שלבי הגיל שמדגימים הוראה ולמידה המקדמות למידה משמעותית.

איך נעצב את הסביבה החינוכית של גן הילדים? 

הסביבה החינוכית של הגן כוללת מרחבים שונים לפעילויות יומיומיות בתוך חלל הגן ובחצר. לעיצוב הסביבה החינוכית של הגן פוטנציאל לעודד את הילדים לחקור, להתנסות וליצור אינטראקציות.

סביבה איכותית מפגישה את הילדים עם גירויים מעשירים, מרחיבה את ידיעותיהם, מפתחת את כישוריהם, עוזרת להם ללמוד על קיומם של גבולות ומקדמת את יכולתם לוויסות עצמי.

ילד זוכר היטב את שנותיו הראשונות אם זה בגן או בבית הספר, כל מה שמתרחש שם הוא זוכר ומשאיר אותן כחוויות מעצימות לחיים. לכן חשוב מאוד להעביר להם את כל השנים האלו בצורה הכי מדהימה וכיפית שרק ניתן.

היכן מתרחשת עיקר לימודיו של נער בית ספר? 

הלמידה מתרחשת במרחבים שונים בבית הספר ומחוצה לו: בקהילה, באתרים שונים ברחבי הארץ ובמרחב הדיגיטלי. מושאי הלמידה רבים ומגוונים וכוללים: ערכים, מושגים, מיומנויות, עקרונות, תהליכים ורעיונות.

הלמידה מקיפה תכנים בתחום המורשת והתרבות הלאומית והעולמית ומיומנויות מדעיות וטכנולוגיות הנדרשות לתפקוד במאה ה-21.

למידע גם על שולחנות לסטודנטים, לחצו כאן.