תיאטרון רחוב – האם ניתן לקיים את המופע גם במקומות סגורים?

תיאטרון רחוב הוא סוג של מופע תיאטרון המתרחש בחוץ. זוהי צורת אמנות המבוצעת לעתים קרובות במרחבים ציבוריים כגון רחובות, פארקים וכיכרות.

בשנים האחרונות גדלה הפופולריות של תיאטרון הרחוב, ויותר ויותר אנשים מתעניינים בצורת הופעה זו. עם זאת, נראה שתיאטרון רחוב אינו מתאים במיוחד להצגות פנימיות כי הוא זקוק לחלל חיצוני.

במובן מסוים, האמירה הזו לא לגמרי נכונה. ישנן דרכים רבות לגרום לתיאטרון רחוב לעבוד גם בתוך הבית. לדוגמה, אם אתה רוצה לערוך מופע בתוך הבית, אתה יכול להשתמש במסכים גדולים כדי להראות מה קורה מחוץ לבניין או שאתה יכול להשתמש במראות על כל ארבעת קירות החדר כדי לשקף את מה שקורה בחוץ ולגרום לזה להיראות כאילו זה קורה בתוך הבניין. בה כן, אפשר לערוך את המופע גם בתוך הבית אבל יש כמה מגבלות – כמו אי היכולת להשתמש באביזרים אופייניים כמו מרססי מים או תותחי קונפטי בתוך הבית. 

מה זה תיאטרון רחוב?

תיאטרון רחוב כולל מגוון רחב של הצגות כולל תיאטרון בובות וצורות אחרות של מניפולציה של חפצים, ליצנות, קומדיה פיזית ואקרובטיקה. אמני תיאטרון ידועים כאמני תיאטרון רחוב. כמה אמני תיאטרון רחוב מופיעים עבור קהל חי או קהל שצופה מבתיהם או ממשרדיהם ברחבי העולם באמצעות סטרימינג של וידאו באינטרנט.

אין לבלבל בין תיאטרון רחוב ל busking – שהוא הצגה ברחוב שבה אוספים נגנים או אמנים כסף מעוברים ושבים. בוסקרים נתפסים לעתים קרובות כמבצעים, בעוד שאמני תיאטרון רחוב נתפסים לעתים קרובות יותר כשחקנים או אמנים. תיאטרון רחוב יכול להתבצע על ידי יחידים או קבוצות של אנשים. המבצעים הם בדרך כלל מתנדבים ללא שכר שעושים זאת מתוך אהבת האומנות או כדי לחלוק את המסר שלהם עם הציבור. מידע נוסף באתר http://www.sahkanim.com/