מזרן ספוג לילדים – לאיזה גילאים זה מתאים?

מזרון ספוג מתאים לצעירים, ילדים ומבוגרים שבריאות הגב שלהם תקינה. במאמר זה נרחיב אודות התאמת מזרן ספוג לילדים ונרחיב אודות כל אותן נקודות חשובות אותן יש לדעת אודות סוג זה של מזרן.

מהו מזרון ספוג ומאיזה גיל הוא מתאים לילד?

מזרון ספוג הוא משטח שינה העשוי מספוג (קרי, מחומר פלסטי מוקצף), אשר עטוף במעטה כלשהו. ישנם סוגים רבים של מזרונים העשויים מספוגים, כאשר כל סוג מאפשר לשוכב עליו ליהנות מרמת דחיסות שונה. רוב מזרוני הספוג קלים מאוד, דקים ומחירם נמוך יותר מסוגים אחרים של מזרונים המוצעים בשוק. ההמלצה של המומחים לגילאי שלוש עד שמונה היא מזרון ספוג בדרגת רכות גבוהה .מגיל שמונה ניתן לבחור מזרון ספוג בדחיסות צפופה יותר, כלומר מזרון קשה יותר.

מזרוני ספוג לילדים – סוגים שונים

רוב האנשים אינם מודעים לכך שיש סוגים שונים של ספוגים מהם מייצרים מזרנים לילדים ונוער וחשוב להכיר את הסוגים השונים טרם הבחירה של המזרון המתאים עבור ילדכם:

  • לבן – מזרון הספוג המוכר והנפוץ ביותר. מזרון קל בו רמת הדחיסות נמוכה. אידיאלי לשכיבה.
  • כחול – מזרון כבד ועמיד יותר אשר מייצג מזרונים איכותיים יותר.
  • סגול – ספוג יקר יותר בו משתמשים למערכות ישיבה וזאת משום תחושת הרכות והדחיסות הגבוהה.
  • צהוב – ספוג איכותי, קשה, גמיש ונוח בו משתמשים בעיקר למטרת ריפוד של מערכות ישיבה יוקרתיות. יתרונות מזרוני ספוג

יתרונות מזרן ספוג לילדים באים לידי ביטוי בכך שמדובר על הוצאה נמוכה , מזרון יציב עליו ניתן להשכיב ילד בבטחה ואם מעוניינים להשכיב ילד נוסף, ניתן לסמוך על כך שהילד השני לא יחוש את התנועתיות של הילד האחר. בנוסף, ניתן להוסיף למזרון כיסוי נשלף ומגן נוזלים. טרם קניית מזרון לילד תמיד חשוב לוודא שהוא עשוי מבד נושם, חומרים אורגנים, שיש לו אישור תקן ואחריות של יותר משנה