פמוטים מכסף

שולחן השבת הוא אחד הסמלים היותר חשובים השייכים למורשת היהודית. את שולחן השבת מעטרים במפה נקיה ויפה, חלות מכוסות בכיסוי בד ונרות דולקים. משפחות יהודיות רבות בוחרות להדר במצוות השבת ולפאר בה בכל דרך אפשרית. רבים בוחרים לעטר את פינת הדלקת הנרות באמצעות פמוטים מכסף אמיתי ואיכותי, המוסיף ניצוץ של יופי וברק לאווירת השבת.

 

למה דווקא פמוטים מכסף?

פמוטים אמנם יכולים לבוא בצורות שונות ומחומרים שונים, אך הכסף הוא הבולט והיוקרתי שבכולן, יהיו שיגידו אפילו יותר מהזהב. אף על פי שזהב נחשב לחומר איכותי יותר, הוא לא משתווה לכסף מבחינת העדינות הבוהקת שלו המתאימה ביותר לאווירת השבת. לכן פמוטים העשויים כסף נחשבים לפמוטים שהכי מזוהים עם מורשת השבת, כזו ששווה להשקיע בה כסף.

 

אופני השמירה והניקיון של פמוטי כסף

כמו כל כלי כסף, גם פמוטים העשויים מחומר זה צריכים שמירה והגנה. מדובר במוצר שבקלות יכול להגיע למאות שקלים ואף יותר, והשמירה עליו צריכה להיות בהתאם. כלי כסף נוטים להתלכלך ולהשחיר במגע עם חומרים אחרים כמו מים, ולכן הברקה שלו במטלית ובחומרי ניקוי מתאימים צריכה להיעשות מדי פעם בכדי לשמור על יוקרתם ואיכותם. פמוטי כסף המיועדים לנרות פרפין יכולים להתלכלך כמדי שבת מטפטופים זולגים, ופמוטים עם כוסיות לשמן יכולים להתלכלך מטיפות שמן שעלול להישפך החוצה. כשיש ילדים קטנים בבית עניין זה הופך להיות רלוונטי יותר, שכן הם נוטים להשתובב ולרוץ סביב שולחן השבת, ובטעות להזיז ולהפיל דברים. כמו כן, מאחר ומדובר בכלי כסף אמיתי שעלה כסף רב, רצוי מאוד שבסוף כל שבת יאכסנו כלים אלו בארון סגור ונעול כהגנה מפני גניבה אפשרית.

 

פמוטי כסף – על איכות שנשארת לתמיד לא מתפשרים

אין ספק שמי שבוחר לענג את השבת ולחוות רוממות רוח יוצאת דופן בכניסת השבת, ישקול במהרה לבחור בפמוטי כסף איכותיים. זו היא בחירה חכמה שנשארת בזיכרון המשפחתי כבכל שבת ובחג ונצרבת לטובה לעד.

 

מוזמנים להכנס לאתר שלנו – נטפים חנות יודאיקה.