סידור עם הקדשה – מה זה?

כמעט בכל בית של יהודי, בין אם הוא דתי, מסורתי ואפילו חילוני, אפשר למצוא סידור תפילה בו הוא נעזר, בין אם זה בתפילות רגילות, בתפילות שבת, חג או במקרים מיוחדים. ספר זה אמור להכיל את כל התפילות הקיימות, ונהוג לקרוא בו בכל פעם כשרוצים להתפלל. הספר מלווה את חייו של היהודי, מיום היוולדו עד יום מותו, בכל סיטואציה אפשרית. 

בדרך כלל, אנשים מקבלים סידור תפילה כשהם צעירים, והוא הולך איתם לכל מקום, בכל זמן. לא פעם הסידור עובר מדור לדור, כך שישנם לא מעט משפחות שהסידור אשר נמצא אצל בן משפחה, הוא למעשה אותו ספר תפילות ששימש גם את הוריו, הוריהם וכן הלאה. 

אחת הדרכים להפוך את סידור התפילה למשהו אישי ומיוחד, היא באמצעות הקדשה. באתר תפילה לדוד אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של הקדשות אשר נכתבות או נחרטות על גבי כריכת הספר, באופן כזה שיהיה ברור מהי ההקדשה ולמי היא מיועדת. 

איך רוכשים סידור עם תפילה 

אנחנו יכולים למצוא נוסחים שונים של סידורי תפילה, על פי עדות וסגנונות, כך שכל אחד ירכוש את סידור התפילה המתאים בהתאם למאפיינים אישיים. לאחר מכן, הוא יבחר באיזו צורה לבצע את החריטה, בין אם זה בכיתוב כזה או אחר, בין אם זה בלשון כזו או אחרת. 

באופן טבעי, סידור עם הקדשה צריך להיות משהו אישי, משהו שמגיע גם מהלב אך גם אמור להיות דבר שיכול ללכת עם מי שאמור לקבל את הסידור לעתיד. כלומר, משהו שילווה אותו כל חייו. צריך לזכור גם, שזה אמור להיות כתוב בטיב טעם, שכן מדובר על ספר תפילות עם משמעות עמוקה, ואחריו ישתמשו בו עוד רבים וטובים.