האם כדאי לספר כלבים בקיץ?

הקיץ כבר כאן ועמו מגיעה העונה שבה הכלב שלכם פחות פעיל, נמצא שעות מתחת למיטה, שוכב פרקדן על הרצפות הקרירות, וכמובן שאינו מרגיש נוח בטיולים. על מנת  לאפשר לכלב את איכות החיים הדרושה לו, חשוב לדעת האם מותר לספר כלבים בקיץ, וכיצד עושים זאת נכון. אז מהי התשובה? האם כלב מסופר בקיץ יהיה בריא ומאושר יותר? כמובן שכן! כל הפרטים מדוע, בהמשך.

הכלבים שלנו הם הדבר החשוב ביותר בחיינו, שכן מדובר בחבר לחיים, חיית מחמד מלאת אהבה ויצור נפלא שיגן עלינו וישמור עלינו מכל רע. כדי להטיב עם איכות החיים שלו ולאפשר לכלב חיים נעימים גם בקיץ החם, דרושה לו גם תספורת מתאימה נוסף על אוכל איכותי כמו פרו נייטיב לכלבים. זאת בהתאמה לגזעו, לעורו, כמו גם לסוג פרוותו.

אבל האם מותר לספר כלב או לא?

לשאלה: האם אפשר להעניק תספורת לכלב בקיץ. התשובה היא: ברוב המקרים, כן. כלב ששערו יקוצר בקיץ – יהיה חיוני ומאושר יותר,  אלא אם מדובר בכלב שעורו רגיש מאד, שעבר טראומה פיזית שמונעת תספורת, או שסוג הכלב אינו מתאים עבור תספורות. לדוגמא: ישנם כלבים כמו 'סמוייד', ואחרים שפרוותם קבועה בדרך כלל ולא תגיב טוב לתספורת. לכן כמו שבוחרים את סוג המזון הטוב ביותר לכל כלב ממגוון סוגי Natural Balance, כך גם חשוב להתייעץ לפני התספורת עם ספר כלבים מקצועי ועם ווטרינר.

כיצד מספרים כלבים

בראשית חשוב לדעת כי תספורת שאינה נעשית באופן מקצועי ובעיקר כזאת שכוללת שימוש מספריים – עלולה להיות מסוכנת במיוחד! זאת משום שהכלב זז בעת התספורת: מה שעלול לגרום לתאונות כמו פגיעה בעיניים, חתכים באף, בפה ובשאר איברים. גם גזירת ציפורני הכלב עליה להיעשות באופן מקצועי – שכן גזירה עמוקה מידי עלולה לגרום לכלב לדמם. לכן יש לפנות תמיד אל ספרים מקצועיים.

ספר מקצועי ידע לרחוץ את הכלב בעדינות, לפתח עמו קשר טוב, להעניק לו את התספורת המתאימה  ביותר, וזאת בהתאם לאופי ולמבנה גופו. הספר לבסוף יקצוץ את ציפורני הכלב שארכו עם הזמן, יקלח אותו בשמפו מקצועי ויעניק לו ריח טוב. כל אלה יספקו לכם כלב מאושר, חיוני ובריא.