איטום מבנים תת קרקעיים – איך עושים את זה?

כשמדובר במבנים תת קרקעיים והרצון לאטום אותם, הדבר מרגיש כמעט כמו משימה בלתי אפשרית, אך לא כך הדבר. איטום מבנים תת קרקעיים היא משימה אפשרית אך צריך לדעת באיזו דרך ללכת בעבור האיטום הנכון של החלל התת קרקעי. מאחר וכל מבנה תת קרקעי בנוי בצורה שונה, כך גם צורת האיטום תשתנה ועל כן, חשוב לדעת עם מה לאטום את המבנה.

כך אוטמים מבנים תת קרקעיים:

לאיטום המבנים התת קרקעיים שתי אפשרויות עיקריות איתן הכי מומלץ לעבוד:

  • יריעת איטום
  • משחת איטום

בהתאם לחומר ממנו עשויים הקירות, גודלם לאורכם ולרוחבם, תוכלו לדעת באיזה חומר להשתמש בעבור איטום מדויק ומוצלח.

למשל, אם יריעות האיטום מתאימות יותר לחלל שלכם, יהיה עליכם לבחור בין יריעה העמידה מפני קרני השמש או שמא אין צורך בעמידות שכזו. לאחר שבחרתם את סוג היריעה, יהיה עליכם להתאים אותה לסוג הקרקע עליה תרצו ליישם אותה.

בעבור היריעות, הקרקע מתחלקת לשני סוגים. תופחת ולא תופחת. ומן המשתמע מכך, בהתאם לתגובת הקרקע כאשר באים איתה במגע מים, תוכלו להגיע לפתרון היריעה הנכונה.

לאיטום המבנים התת קרקעיים באמצעות משחת איטום יש יותר אפשרויות מאחר וישנן משחות שונות בעבור סוגי קרקע שונים. כך, יותר קל לדייק בבחירת המשחה ובהשמתה.

אם אתם מעוניינים לבצע את עבודת האיטום בעצמכם, דעו כי זו עבודה לא פשוטה ורצוי אפילו רק להתייעץ עם אנשי מקצוע בכדי לקבל הכוונה בסיסית לפעילות הסיזיפית אליה אתם עומדים להיכנס. אך אם אינכם רוצים לעשות זאת לבד, תוכלו לקבל את עזרתם של אותם אנשי מקצוע, גם מבחינת בחירת החומרים וגם מבחינת איטום מקצועי.

לסיכום,

איטום מבנים תת קרקעיים, עושים זאת בעזרת חישוב, הכרה ולמידת האיטום על חומריו.

המידע באדיבות אתר ביטומני