השקעות נדל"ן בגרמניה עדיפה על ישראל?

השקעה בנכס מניב בגרמניה עדיפה על פני השקעת נדל"ן בישראל, עקב כמה סיבות שיוצרות הבדל מהותי בביצוע העסקה.

השקעות נדל"ן בגרמניה עדיפה על ישראל

רכישת דירה בישראל כרוכה בתשלום מס שהוא יקר יותר מגובה המס אשר גובים בגרמניה. מעבר לכך המצב בישראל הוא לא צפוי, בעבר דובר כי יהיה מיסוי נוסף על דירה שלישית, נושא זה ירד מהכותרות, אך תמיד קיימת אופציה שיהיו שינויים ומס זה יחול על משקיעי הנדל"ן. 

כך גם מס הרכישה שירד לאחרונה בישראל, אך אי אפשר מתי יעלה שוב. לעומת זאת בגרמניה הנושא הוא סטטי ואין שינויים או הפתעות לא צפויות ולכן השקעות נדל"ן בגרמניה עדיפה על ישראל. 

עלות רכישת הנכס בגרמניה לעומת ישראל 

לאור מחירי הדירות והנכסים המסחריים בישראל ובגרמניה, רואים בבירור לגבי השקעות נדל"ן בגרמניה עדיפה על ישראל. כל נכס שמעוניינים לרכוש בערים המרכזיות כמו המבורג, לייפציג או ברלין הוא זול יותר מאשר דירה מקבילה באזורים מרכזיים בישראל. 

אפשרות השכרת הנכס בגרמניה 

כאשר רוכשים נכס כמו דירה ממוצעת בעיר איכותית ובשכונה מובילה, רוב הסיכויים שאפשר יהיה להשכיר את הנכס לטווח ארוך, הן למשפחות, לסטודנטים, לרווקים ועוד. הסיכוי שנכס מעולה לא יושכר הוא קטן מאד ולכן רכישת נדל"ן בגרמניה בלוקיישן טוב, היא השקעה די בטוחה.

הכנסה פאסיבית כל חודש 

לאחר הוצאות הניהול והתחזוקה יוכל המשקיע הישראלי ליהנות מתשואה נאה בכל חודש שתתווסף לכלל ההכנסות שלו. מעבר לכך קיימת סבירות גבוהה שהערך הכספי של הנכס יעלה עם השנים.

מימון רכישת דירה בגרמניה 

אחד היתרונות הגדולים הוא אפשרות קבלת מימון מקומי בגרמניה עבור רכישת נכס, בתנאים פיננסיים טובים יותר מאשר בישראל. מחפשים איך להשקיע כסף?