חומרי גלם רלוונטיים למדפסת תלת ממד

הדפסת תלת ממדית הפכה להיות רלוונטיות בחיי היום יום של אנשים. הדפסה זו מבוססת על טכנולוגיה ייצור, המאפשרת לייצר דגמים ישר מתוך המחשב. ניתן לומר כי כיום נעשה שימוש בהדפסה תלת מידתית בקרב מפעלים ואפילו בקרב חברות תעופה אופנה רפואה ועוד. בעתיד רוצים לחשוב כי ההדפסות תלת ממד יהפכו להיות בשימוש המוני, אך בעיות רבות שבעיקרן מחיר גבוה, ובעיות כשלים חמורות נובעות מכך. מכונות ההדפסה מייצרות את הדגמים השונים מפולימרים שונים, העשויים מחומרים שונים כמו: חוטי הפלסטיק יהיו עשויים מABS או מPLA סוג של פלסטיק, למידע נוסף, הקליקו. אז מה הם חומר הגלם הרלוונטיים למדפסת התלת ממד, ואלו חומרים צריכים כדי להדפיס במדפסת כזו?

אלו הם חומרי הגלם אותם נצטרך, כדי להדפיס במדפסת תלת ממד.

PLA-Plolyalacticacuid – פולימר תרמו פלסטי, המבוסס על מוצר טבעי התירס, אשר לחומר זה יש יתרונות על פני חומרים אחרים הנמצאים בשימוש, על ידי כך שהוא מתכלה וידידותי לסביבה, בנוסף לכך החומר נחשב לאהוב במיוחד על המשתמשים במדפסת תלת ממד בשל היתרונות, וכן חיבר השכבות במדפסת מתבצע בצורה מעולה, והתוצרים יוצאים יפים ומדייקים, כן חומר זה מכיל מגוון רחב צבעים כול צבעים הזוהרים בחושך. יש לשים לחיסרון של החומר המשפיע על העבודה במדפסת תלת ממד בחום של מעל 45 צלסיוס, חומר זה מעט מתעקל.

ABS– זהו פולימר תרמו פלסטי פולימר זה מבוסס על נפט ומהנדסים אוהבים אותו מאד, בשל העובדה, שהוא קל משקל עמיד ומעט גמיש. את החומר הזה קל מאד לשייף או להחליק בעזרת אצטון, אך החיסרון העיקרי של חומר זה שהוא נוטה להתעקל במהירות, ומקשה בכך על העבודה.

הפלמנט הזה הוא בעצם גלילים העשויים מחומרי שונים, ומגיעים בעוביים שונים בהתאם לעובי המדפסת (ראו דוגמא) ניתן למצוא חומרים אלו בעוביים 1.75 מ"מ או 2.85 מ"מ ניתן להשיג בחבילות של 200  עד 900 גרם בהתאם לצורך.

סרט הדבקה כחול– אחד  חומרי הגלם הבסיסים ביותר הוא משמש להדבקה של שכבה הראשונה למשטח ההדפסה.

ראש הדפסה נוסף יחליף את זה שנתקע לעיתים קרובות.