טיפול פסיכולוגי לילדים – מתי נצטרך לפנות לטיפול?

הורים רבים שואלים את עצמם מתי יש לפנות לעזרה מקצועית עבור ילדיהם. במאמר זה נענה על שאלה זאת ונאפשר לכם ההורים לדרג את המצוקה של ילדכם ולהחליט האם להביא אותם לפסיכולוג לילדים. התחילו לקרוא

כל הסיבות שמובילות לטיפול פסיכולוגי – ילדים

ישנן סיבות רבות בגינן רצוי לפנות אל טיפול פסיכולוגי לילדים:

  • מצוקה רגשית – אם הילד הוא לא כתמול שלשום בכל הקשור אל ההיבט ההתנהגותי. אם הוא מסתגר בחדר, עצבני יתר על המידה ולא נרגע, לוקה במצבי רוח קיצוניים, מתלונן על כאב באזור זה או אחר של הגוף וזאת למרות שהרופא אישר שהכל תקין איתו ואם היועצת החינוכית או המחנכת במסגרת הלימודית מעדכנת אתכם שהילד סובל מקשיים לימודיים/ התנהגותיים ו/או חברתיים בבית הספר, חשוב שתפנו אל פסיכולוג ילדים.
  • אכילה רגשית – המצוקה של הילד באה לידי ביטוי במרכיבים שונים בחייו. אם אתם שמים לב שהילד התחיל לאכול יתר על מידה וזאת משום מצוקה ואתם חוששים שמשהו עובר עליו והשפיע עליו רגשית ומדובר על אכילה רגשית, חשוב לפנות אל מרפאה המציעה טיפול פסיכולוגי לילדים. דבר זה תקף גם לגבי ילדים שהפסיקו לאכול וזאת ללא סיבה נראית לעין.
  • שינוי בדפוסי שינה – אם הילד אינו יכול להירדם. אם הוא צועק מתוך שנתו או חווה סיוטים. אם הילד אינו מעוניין לישון בכלל ונשאר ער רוב הלילה או להיפך, אם הילד ישן כל הזמן ושללתם בעיה בריאותית, הגיע הזמן לברר מה הבעיה באמצעות טיפול אצל פסיכולוג ילדים.

לתיאום ייעוץ פנו אל מכון לאבחון וטיפול פסיכולוגי >>>

לסיכום, הורים מכירים את ילדיהם בצורה הטובה ביותר. אם גם אתם שמים לב שילדכם חווה מצבי רוח, הדרדרות בלימודים, מצאתם את הילד פוגע בעצמו, יש שינויים התנהגותיים ללא סיבה נראית לעין  או שאתם חשים שהילד מנסה לברוח מהמציאות בה הוא חי באמצעות סמים או אלכוהול, יש לפנות לעזרה מקצועית.