מורה פרטי במתמטיקה – איך לומדים נכון

אין ספק שאחד המקצועות הכי קשים שקיימים במערכת השיעורים של ילדינו בבית הספר או בתיכון, הוא מתמטיקה.

לא מעט ילדים מסתבכים עם מקצוע זה, בין אם זה בגלל שהם מתקשים עם מספרים, תרגילים או גרפים שונים. צריך לומר שהרבה פעמים זה עניין של אישיות, יש ילדים שמתחברים יותר למקצועות טקסטואליים, עיוניים ופחות לדברים שקשורים למדע ומספרים. יש בכך שתי בעיות עיקריות, הראשונה היא, שהרבה פעמים חוסר ההצלחה והקשיים שהם חווים, יוצרים אצלם תחושה של חרדה והתנגדות, הבעיה השנייה היא, אי אפשר שלא ללמוד מתמטיקה, זה חלק בסיסי ממערכת השעות וזה חלק חיוני בשביל להצליח בלימודים.

אחת הדרכים להתגבר על בעיה זו, היא באמצעות מורה פרטי במתמטיקה. תלמידים רבים נעזרים במורים פרטיים, בין אם זה ביסודי או בתיכון. יש מי שלומד עם מורים פרטיים לצרפתית ומתמטיקה במשך כל שנות הלימודים, ויש מי שבוחר להיעזר במורה מסוים אך ורק לקראת מבחנים או כשהוא מתקשה בלימודים, באופן נקודתי.

כעת השאלה היא, כיצד לומדים נכון מתמטיקה עם מורה פרטי. יש כמה אפשרויות לכך. הראשונה, היא ללמוד את החומר שנלמד בכיתה, צעד אחרי צעד מה שנקרא, מתוך מטרה להפיק תועלת מרבית מהשיעורים. אופציה שנייה, היא ללמוד את הבסיס ומתוך שם לצאת אל מקורות שונים. כמובן שאם הילד מצליח עם החומר בכיתה, אז אפשר להתקדם הלאה לדברים יותר מסובכים, זאת על מנת שהוא יקדים את הכיתה במידה מסוימת.

בכל מקרה, ההמלצה היא, שגם המורה הפרטי, כמו המורה בכיתה, ייתן לילד שיעורים והוא יעבור איתו עליהם, כאשר ההבדל הוא, שכאן זה במטרה לתרגל ולא בשביל ציון או משהו דומה.

לפני סיום רק נדגיש, אם ילד צריך מורה פרטי למתמטיקה, רצוי מאוד לא לחכות עם זה ולפנות לאתר לימודנעים, ויתרה מזו, מומלץ מאוד להיעזר במורה פרטי שיש לו ניסיון בתחום, הן בהוראה והן בכל מה שקשור למתמטיקה בפרט. זה יכול להיות מורה לשעבר, מורה בהווה, סטודנט או בוגר החוג למתמטיקה ועוד. בכל מקרה הוא חייב להכיר את התחום ואת תוכנית הלימודים של הילד.